Pegem.Net../resim/urun/425641_B.jpg
İlköğretim Çalışmaları Bütünsel Açıdan Çocuk

Editör(ler) : Sinan Olkun Mehmet Engin Deniz Mehmet Toran Mehmet Hayri Sarı Halil Kamışlı 
Yazar(lar) : Züleyha Yuvacı H. Elif Dağlıoğlu Alev Önder Özge Cengiz Gülşen İlçi Küsmüş Rengin Zembat Hilal Yılmaz Başak Eser Elif Ünal Bozcan Dilek Yıldırım Bilgen  Seyhan Paydar Esra Töre Bahar Doğan Kahtalı Gülşah Gençer Ebru Ergül Halil Taş Perihan Dinç Artut Hakan Ulum Ogün Çakır Deniz Kaya Pınar Ural Keleş  Salih Çepni Sinem Berber Ayhan Çinici Süleyman Çifçi Hatice Kumcağız Hayati Akyol Elçin Ayaz Tansel Yazıcıoğlu Tüncay Tutuk Nevin Güner Yıldız  Yılmaz Mutlu Sinan Olkun Eren Zorlu Yücel Öksüz Elif Güven Demir Şükran Dilidüzgün Şerife Genç Şule Polat Könül Abaslı Mesut Özonur Mehmet İsmail Solmaz Elvan İnce Aka Mehmet Yılmaz Ferhat Karakaya Ahmet Bedel Ahmet Burak Ercan Erva Taşcı Halil Kamışlı Hülya Yıldızlı Süleyman Çelenk 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

44,20 % 15 indirim
52,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Çocuğun yalnızca akademik yönüyle değil aynı zamanda sosyal, duygusal, sanatsal, sağlık ve sportif yönüyle de geliştirilmesi gerekmektedir. Bu anlamda çocuğun bir şeyler öğrenmesi kadar, birtakım alışkanlıklar kazanması, müzik ve sanatla uğraşması, sosyalleşmesi, akranları ve ebeveynleri ile oynayabilmesi, iletişim kurabilmesi, kendi isteklerinin, hayallerinin peşinden koşabilmesi ona sağlanan eğitim ortamı ile doğrudan ilgilidir. Çocuğun, kendi yaşantıları yoluyla deneyim kazanabildiği, bilgi ve becerilerini geliştirebildiği, sağlıklı ve sürdürülebilir öğrenme ortamlarının oluşturulması biz eğitimcilerin en önemli görevleri arasındadır. Çocuğun esenliği açısından elzem olan böyle ortamların düşünülebilmesi, tasarlanabilmesi ve nihayetinde hayata geçirilebilmesi çok sistemli bir bilgi birikimini gerekli kılmaktadır.

İlköğretim Çalışmaları: Bütünsel Açıdan Çocuk kitabı özellikle okul öncesi eğitimden ilköğretime tüm boyutları ile çocuğun esenliğini eğitim perspektifiyle değerlendiren bir araştırma kitabıdır. Elinizdeki bu kitabın, Türkiye’de özellikle eğitim alanında çok yaygın olmayan araştırma kitapları bağlamında değerlendirildiğinde hem sorun tespiti, hem de çözüm önerilerini bilimsel bir bakış açısıyla ortaya koyabilmesi açısından eğitim araştırmalarına da önemli katkılar sunması beklenmektedir.

Türkiye’nin farklı üniversitelerinden araştırmacıların katkı sunduğu İlköğretim Çalışmaları: Bütünsel Açıdan Çocuk kitabı; çocuk, öğretmen, öğretim yöntemleri, eğitim ortamlarını vb. konuları farklı boyutlardan ele alan nicel, nitel, karma desen ve derleme araştırmalardan oluşmaktadır. Ayrıca kitapta yer alan tüm araştırmalar hakem değerlendirmesinden geçerek bilimsel açıdan yayımlanması uygun bulunan araştırmalardan oluşmaktadır. Bu bağlamda hem kitabın hem de kitapta yer alan araştırmaların eğitbilime önemli katkılar sunacağı düşünülmektedir.


ISBN: 9786058011410

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 640

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz