../resim/urun/430555_B.jpg
Eğitim Yapıları ve Tasarımı

Editör(ler): Selda Al Şensoy
Yazar(lar): Selda Al ŞensoyCelal Abdi GüzerLale ÖzgenelOnur ErmanGülden Gümüşburun AyalpSerhat AnıktarSakine ÖngözMustafa KoçakSerap ErkoçSerkan KılıçAli GerengiSibel YararZeynep Yılmaz BayramKemal YıldırımM. Lütfi HidayetoğluMustafa KavrazEsra Lakot AlemdağMustafa KüçüktüvekReyhan Midilli SarıDerya Elmalı ŞenFatma Betül KünyeliMurat Çağlar BaydoğanSümeyye Aybike TürkAyşe SağsözMehmet Uğur KahramanYaren ŞekerciOdeta ManahasaAhsen ÖzsoyAltay ÇolakShirin IzadpanahKağan GünçeHüccet VuralBuket Özdemir Işık
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

58,65 % 15 indirim
69,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


“Eserlerinizle dünyayı daha iyi bir yer hâline getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, en azından daha kötüsünü yapmadığınızdan emin olun”

Herman Hertzberger

İnsanoğlunun varoluşundan beri süregelen öğrenme merakı bireyin ve toplumların gelişmesinde etkili olan en önemli unsurlardan biridir. Uzun bir geçmişi olan öğrenme ve beraberinde gelişen eğitim kavramı üzerine tarih boyunca birçok araştırmalar yapılmış, teoriler ve felsefeler üretilmiştir. Yapılan bu faaliyetlerin amacı; bireylerin çok yönlü gelişiminin desteklenmesini ve toplumların ekonomik, sosyo-kültürel açıdan kalkınmasını sağlamak olmuştur. Yakın zamana kadar eğitim-öğretim konusunda yapılan yeniliklerin ve araştırmaların konusu daha çok eğitim müfredatı, eğitim materyal ve metotları, eğitimci kadrosu gibi hususlar iken artık bu faktörlere öğrenme ortamlarının fiziksel özellikleri de eklenmiştir. Hatta öğrenme ortamları üçüncü öğretmen olarak adlandırılıp mekânsal özelliklerin öğrencilerin öğrenme, davranış, sağlık durumları üzerindeki etkileri eğitimciler, uzmanlar, psikologlar ve mimarlar tarafından çeşitli çalışmalarda ele alınmaktadır. Çevresel psikolojinin de önem kazanmasıyla eğitim ve öğretim konusunda artık mimarlar da önemli bir role sahiptir. Bu bağlamda eserde; mekân ve öğrenme ilişkisi, tarihi perspektif içerisinde eğitim yapılarının gelişim süreci, etkili öğrenme ve öğretme için okul binalarının tasarlanması gibi konular alanında uzman araştırmacılar tarafından kaleme alınmıştır. Kitabın yöneticilere/politikacılara, mimarlara, iç mimarlara, peyzaj mimarlarına, mühendislere, mimarlık öğrencilerine, okul çağında çocuğu olanlara, kısacası daha iyi bir eğitim ortamı isteyen herkese yararlı olması ve katkı sağlaması umulmaktadır.


ISBN: 9786050370584

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Temmuz 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 650

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitimde Program Geliştirme
3401 adet satıldı
37,40

2
Aktif Öğrenme
1028 adet satıldı
22,50

3
Etkili Öğrenme ve Öğretme
686 adet satıldı
27,00

4
Eğitimde Yeni Yönelimler
634 adet satıldı
44,20

5
Eğitime Giriş
354 adet satıldı
37,40

6
Eğitim Sözlüğü
296 adet satıldı
29,75

7
Eğitimde Çoklu Zeka

8
Okulda Çoklu Zeka Kuramı
42 adet satıldı
27,20

9
Esnek Öğrenme
36 adet satıldı
24,65

10
Etkin Öğrenme (E- Kitap)
30 adet satıldı
27,20


ETİKETLER
,