../resim/urun/435431_B.jpg
Benliğin İnşası

Gelişimsel ve Sosyokültürel Temeller

Editör(ler):
Yazar(lar): Susan Harter
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

42,50 % 15 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanında ‘’ben’’ ya da ‘’öz’’ ile başlayan onlarca kavram üzerinde çalışılmıştır. Öz saygı (benlik saygısı), benlik tasarımı, öz yeterlik, özgüven, öz düzenleme, öz anlayış, sosyal öz saygı, öz şefkat bunlardan sadece birkaç tanesidir. Bu kavramlar, bazen açıklanmaya çalışılan, bazen temel açıklayıcılar olarak bazen de aracılık etkileri belirlenmek amacıyla araştırmalarda yer bulmaktadır. Aynı zamanda, bu kavramlar insanın gelişimsel süreçlerini, ruh sağlığını ve davranım sorunlarını, başkalarıyla ve toplumsal değerlerle ilişkilerini, öğrenme süreçlerini anlamak amacıyla araştırmaların önemli kavramsal yapılarını oluşturmaktadır.

‘’Benliğin İnşası’’ kitabı, benlik kavramı çerçevesinde ilgili pek çok kavramın gelişimsel süreçleri ve uygulama alanları açısından tanıtıldığı bir kitaptır. Ayrıca; benliğin kuramsal yapıları, gelişimsel süreçleri, içsel benlik yapıları ve dışsal benlik yapıları arasındaki uyum, benliğin sosyo-kültürel değerlendirmesi, psikopatolojik süreçlerde ‘’öz’’ yapılarının işlevselliği, çok kültürlülük açısından benlik yapılarının değerlendirmesi, benliğin sınıf ve okul içinde işlevselliği ile ilgili akademik ve araştırma eksenindeki bilgileri bu kitapta bulmak mümkündür.

‘’Benliğin İnşası’’ kitabı Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında lisans ve lisansüstü düzeyinde, ‘’Benlik Yapıları’’, ‘’Kişilik Kuramları’’, ‘’Kişilik Gelişimi’’ ve ‘’Kişilik Bozuklukları’’, ‘’Sosyal Psikoloji’’, ‘’Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi’’, ‘’Sınıf Yönetimi’’, ‘’Çocuk Psikolojisi’’ gibi derslerde kaynak kitap olarak kullanılabilecek niteliktedir. Aynı zamanda ‘’Benliğin İnşası’’ kitabı, benlik temelli çalışmaları, literatür ve araştırma derinliği katacak zengin operasyonel tanımlamaları ve açıklamaları kapsayan bir kitap olma özelliği taşımaktadır.


ISBN: 9786053185628

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2019
Baskı Yeri: Ankara


Sayfa Sayısı: 472

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,