../resim/eResim/593601.jpg
Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı

Editör(ler): Selahattin KaymakcıEbru Demircioğluİsmail Hakkı Demircioğlu
Yazar(lar): Mehmet AkpınarArzu CantürkMelike FaizCengiz DönmezÖzgür AktaşAyşegül Nihan Erol ŞahinBülent AkatUfuk KarakuşBurcu KaramanYücel KabapınarYasemin YabansuFiliz Zayimoğlu ÖztürkTalip ÖztürkHüseyin KöksalZekerya AkkuşGülten YıldırımAkif Pamukİrem PamukSibel Oğuz Haçat Emine Karasu Avcı Ünal İbretBanu Çulha ÖzbaşCemil Cahit YeşilbursaElvan GünelAyşegül Pehlivan YılmazCemalettin YıldızEbru ArdıçAdnan AltunKibar AktinAslı Avcı Akçalı Ahmet Muhammet TokdemirAdem BeldağBeytullah KayaMustafa ÖzgenelErsin TopçuSüleyman ElmacıHüseyin ÇalışkanMehmet UymazHalil İbrahim SağlamOğuzhan KaradenizCanan Tunç ŞahinKamil UygunBesime Arzu Güngör AkıncıSüleyman İnanNeval Akça BerkFatma GültekinBülent AkbabaBahadır KılcanErol ÇiydemSena Coşğun KandalEbru DemircioğluAydın GüvenAyten Kiriş AvaroğullarıMuhammet AvaroğullarıRamazan Alabaş
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

63,75 % 15 indirim
75,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


1968 yılında ilk defa ülkemiz öğretim programlarında yer alan sosyal bilgiler dersi, sosyal bilimler alanının ürettiği bilimsel bilgileri kullanarak nitelikli, etkin, üretken, yaratıcı ve problem çözen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Ülkemizde sosyal bilgiler eğitimi araştırmalarının geçmişi çok eskiye dayanmamaktadır. 1990’ların sonunda eğitim fakültelerinin yeniden yapılandırılması sürecinde sosyal bilgiler öğretmenliği programı kurulmuştur. Bu programın kuruluşuyla ülkemizde eğitim fakültelerinde sosyal bilgiler öğretmenleri yetiştirilmeye başlanmıştır. Bu süreçte sosyal bilgiler eğitimiyle ilgili bir diğer önemli gelişme ise bu alanda master ve doktora programlarının açılmasıdır. 2000’li yıllarla beraber bu alanda yapılmaya başlanan master ve doktora tezlerinin yanında, yazılan kitap, bildiri ve makalelerle sosyal bilgiler eğitimi alanında hatırı sayılır bir literatür oluşmuştur. Buna karşın, bu çalışmaların neler olduğu ve değerlendirilmesiyle ilgili ülkemizde yeterli araştırmalar bulunmamaktadır. Özellikle lisansüstü düzeyde akademik çalışma yapanlara fikir verip onları yönlendirebilecek detaylı çalışmalar mevcut değildir. Bu çerçevede bu boşluğu doldurmak amacıyla bu eser hazırlanmıştır.


ISBN: 9786058006027

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 868

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,