../resim/urun/436487_B.jpg
Raylı Sistemlerde Enerji Verimliliği Yöntemleri

Editör(ler):
Yazar(lar): Mine Sertsöz
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

20,40 % 15 indirim
24,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Gelişmiş tüm dünya ülkelerinde "Raylı Sistemlerde Enerji Verimliliği" üzerinde bir hayli çalışma bulunan ve günden güne de ilerleyen bir konudur. Son yıllarda ülkemizde hızlı bir şekilde gelişen raylı sistem teknolojisine sahip olmamıza rağmen raylı sistemlerde enerji verimliliği konusunda yapılan çalışmalar -birkaç istisna hariç- yok denecek kadar azdır. Hâlbuki bu konu çok fazla girdiye sahip olan ve son derece önemli bir konudur. Çünkü artan enerji ihtiyacında boş yere harcanacak enerji, hem ülke hem dünya ekonomisine ve çevreye büyük bir darbe olacaktır.

Bu sebeple bu kitap; raylı sistemlerde enerji verimliliğini ve bu verimlilik yollarını anlatmış, bu konuda yapılan çalışmalara dünyadan örnekler vermiştir. Amaç bu konuda lise, üniversite ve hatta lisansüstü eğitimi alan öğrencilere yeni ufuklar ve çalışma alanları açabilmektir. Bununla birlikte bu kitap, sektör çalışanlarına da bir başvuru kitabı olmayı amaçlamaktadır. Dünyadaki örneklere bakıldığında bulunduğumuz çağı yakalayabilmek adına, ülkemizin bu alanda çalışacak nitelikli insan kaynağına sahip olması gerektiği aşikârdır.


ISBN: 9786056991653

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 54

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,