../resim/urun/439870_B.jpg
Tarımsal Arazi Kullanımı ve Planlamasında Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Verilerinin Kullanımı Geyve Örneği

Editör(ler):
Yazar(lar): Fatih ArıcıZerrin KarakuzuluSamet Doğan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

20,40 % 15 indirim
24,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Tarım, bir mekân bilimi olan coğrafyanın inceleme konuları arasındadır. Özellikle, tarımsal arazi kullanımı, tarım alanlarının haritalanması, tarımın yerel ve yerel olmayan koşullarla ilişkileri, tarım ve kırsal kalkınma, öncelikli konular arasındadır. Çünkü gelinen noktada tarım; ekonomik, sosyal ve çevresel boyutlarıyla, toplumun bütün kesimlerini yakından ilgilendirmektedir.

Çalışmada, tarımsal üretimin doğru planlanabilmesi için son derece önemli olan, tarımsal arazi kullanımı ve planlanması amaç edinilmiştir. Bu doğrultuda , Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) verilerinden yararlanılarak, tarımsal arazi planlamasının nasıl yapılabileceğine dair uygulamalar, ana tema olarak belirlenmiştir. Örnek alan olarak da, tarım potansiyeli son derece yüksek olan Sakarya İli Geyve İlçesi tercih edilmiştir. Kitapta sahada önem arz eden seçili tarım ürünleri bazında değerlendirmeler ve uygun alan analizleri yapılmış ve haritalanarak görselleştirilmiştir. Uygulanan metot açısından, ülke genelinde herhangi bir sahanın tarım potansiyeli ve tarımsal planlaması ile ilgili yapılacak çalışmalara örnek teşkil edecek niteliktedir.


ISBN: 9786257052214

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 92

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,