../resim/eResim/586995.jpg
Psikolojik Danışmada İstatistik ve IBM SPSS Uygulamaları

Editör(ler):
Yazar(lar): Ragıp ÖzyürekKamuran Tarım
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

34,00 % 15 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Yazarların sosyal bilimler alanında verdikleri istatistik derslerinin bir ürünü olan bu kitapta, öğrencilerin istatistiğe ilişkin korkularını azaltmak ve uygun örneklerle konuları somutlaştırmak amaçlanmıştır. Bir başka deyişle, bu kitap öğrencilere istatistiği anlama, uygulama ve yorumlama boyutlarında yardımcı olabilmek için kurgulanmıştır. Her ne kadar örnekler psikolojik danışma alanına uygun olsa da kolayca diğer sosyal bilim alanlarındaki öğrencilerin de anlayabileceği bir kitap yazılmıştır.

Kitapta betimsel ve çıkarımsal istatistiğe ait kuramsal bilgiler kısaca verilmiş, formüllerin matematiksel temelleri üzerinde çok fazla durulmamıştır. Bölümlerdeki kuramsal temellerle ilgili açıklamaların ardından, SPSS paket programı ile uygulamaların nasıl yapılacağı ile ilgili açıklamalara yer verilmiştir. Böylece, öğrencilerin hem kuramsal hem de uygulama bakımından güçlenmeleri amaçlanmıştır. Kitaptaki SPSS uygulamalarını ayrıca YouTube kanalında da kısa videolar halinde izleyebilirsiniz.

Psikolojik Danışmada İstatistik ve SPSS Uygulamaları YouTube Kanalı için:

https://www.youtube.com/channel/UCyOff3hEX7mOwQ9BYrKsj2g/featured. Aşağıdaki karekodu akıllı telefonunuzda okutarak ilgili Youtube sayfasına ulaşabilirsiniz:


ISBN: 9786058006003

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 336

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,