Pegem.Net../resim/urun/441615_B.jpg
Hareketli Yer Kabuğu: Depremler ve Türkiye (E-Kitap)

Editör(ler):
Yazar(lar): Mustafa Cin
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık (E-Kitap)

12,75 % 15 indirim
15,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


DİKKAT!!! Bu e-kitabı alan okuyucularımız satın aldıkları tarihten itibaren 1 yıl boyunca pegemkampus.com internet sitesi üzerinden ya da pegemkampus uygulaması üzerinden online okuyabileceklerdir. 1 yılın bitiminde otomatik olarak satın alan okuyucunun erişimine kapatılacaktır. E-kitap hiçbir şekilde .pdf vb. formatlarda indirilemeyecek, yazdırılamayacaktır.

 

17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Marmara Depremi, geride bıraktığı hasarlar nedeniyle Türkiye’nin jeolojik kaderini bir kez daha hatırlatmıştı. Hâlbuki 1939 yılında oluşan Erzincan Depremi, Marmara Depreminden daha fazla can kaybına yol açmıştı. 1939 yılından itibaren Türkiye topraklarında çok sayıda deprem meydana gelmiş ise de bu durum 1999 yılına kadar pek ciddiye alınmamıştı.

Marmara Depreminin vermiş olduğu mesaj açıktı: “Önleminizi alın, bundan sonra da geleceğim.” Nitekim bu tarihten sonra da Van, Bingöl, Elazığ ve Muğla illeri başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde çok sayıda yıkıcı depremler meydana gelmiştir. Depremin nerede olacağının büyük ölçüde bilinmesine rağmen ne zaman ve kaç büyüklüğünde olacağı bilinememektedir. Bu nedenle, ülkemizin deprem gerçeğini her zaman ciddiye almak ve depremin meydana getireceği potansiyel zararlara karşı önlem almak bir zorunluluktur.

Deprem zararlarını azaltmak için ülkedeki tüm kurum ve kuruluşların yanında bireylerin de depreme karşı önceden hazırlık yapması gerekmektedir. Bu kitap, bireylerin deprem hakkındaki eğitim düzeylerini artırmak ve nihayetinde de deprem zararlarının azaltılmasına katkıda bulunmak amacıyla hazırlanmıştır. Kitapta; doğal afetler, depremin oluşum mekânizması, depremin yıkıcı etkileri, depremlerin genel özellikleri, Dünya’nın ve Türkiye’nin depremselliği ve depremden korunma yolları görsellerle desteklenerek açıklanmıştır.


ISBN: 9786052415313

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 88

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Genel Beşeri ve Ekonomik Coğrafya

2
Genel ve Fiziki Coğrafya
308 adet satıldı
34,00

3
Coğrafya Öğretimi
239 adet satıldı
32,30

4
Genel Coğrafya
208 adet satıldı
29,75

5
Türkiye Beşeri Coğrafyası
204 adet satıldı
51,00

6
Genel Fiziki Coğrafya
135 adet satıldı
30,60

7
Coğrafya Eğitiminde Araştırma

8
Geçmiş Günümüz ve Gelecekte Nüfus Gerçeği

9
Jeopolitik Açıdan Sınırlar

10
Turizm ve Coğrafi Bilgi Sistemleri