Pegem.Net../resim/urun/443076_B.jpg
Genogramlar

Değerlendirme ve Müdahale (3. Baskıdan Çeviri)

Editör(ler): Turan AkbaşSuat Kılıçarslan
Yazar(lar): Monica McGoldrickRandy GersonSueli Petry
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

42,50 % 15 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Gerek aile terapistleri, gerekse diğer uzman sağlık personeli tarafından yaygın olarak kullanılan genogramlar, ‘‘aile değerlendirmeleri sırasında toplanan kapsamlı bilgileri düzenlemenin ve aile sistemi içindeki örüntüleri belirleyerek hedefe daha iyi odaklanan bir müdahale süreci yürütmenin grafiksel yolu’’ şeklinde tanımlanabilir. Dikkat çekici renkli şemalarla, genogramların ve aile oyun genogramlarının klinik kullanımına ilişkin yeni materyallerle zenginleştirilen bu üçüncü basımda, genogramların nasıl yapılandırılacağı, genogram görüşmelerinin ne şekilde yürütüleceği ve sonuçların nasıl yorumlanacağı kapsamlı bir biçimde ele alınıyor.

Aralarında Sigmund Freud, Woody Allen ile Mia Farrow, Kennedy Ailesi, Jane Fonda ile Ted Turner, Bill Clinton, Prenses Diana ve Thomas Jefferson’ın da bulunduğu ünlü karakterlere ait aile genogramları, okuyacağınız metni gerçek hayata taşırken, aynı zamanda, genogram çalışmalarının temelini oluşturan aile sistemleri kuramı ile sistemik görüşmelere dair ilkelerin açıklanmasına yardımcı oluyor.

Aile dinamiklerinin zenginliğini büyüleyici bir bakışla ortaya koyan McGoldrick ve arkadaşları, aile yapısını grafikleştirme, ailedeki olası sorunların taranmasını kolaylaştırma ve gerek duyulan kaynakları devreye sokacak proaktif adımlar atma konusunda klinisyenler için paha biçilemez bir kılavuz sunuyorlar.

Yorumlar

“Bu kitap, kendi alanında temel ilkeleri belirleyen bir çalışma olmayı sürdürüyor. Mükemmel, kapsamlı ve özenle kaleme alınıp şekillerle zenginleştirilmiş bir metin sunan üçüncü basım, gerek deneyimli gerekse yeni aile terapistleri, ayrıca akıl sağlığı ve tıbbi sağlık hizmetleri alanında ailelerle çalışan tüm klinisyenler tarafından mutlaka okunması gereken bir kaynak. Bu harikulade metnin güncellenmiş halini okumaktan yine büyük bir keyif aldım. ”ROBERT C. LIKE, Tıp Doktoru, Sağlıklı Aileler ve Kültürel Çeşitlilik Merkezi Profesörü ve Direktörü, UMDNJ-Robert Wood Johnson Tıp Fakültesi

“Usta klinisyen McGoldrick ve meslektaşları, içgörü ve tutkunun rehberliğinde bir kez daha başardılar! Ailenin tarihsel bağlam içinde kavranmasına dönük kritik bir çerçeve sunan ve genogramların yapılandırılması sırasında aile üyelerine sorulabilecek faydalı soruları ortaya koyan McGoldrick, hikâyelerin dönüştürücü gücünü açığa çıkarıyor. Sonuçta ortaya bilge, zarif, faydalı ve kullanışlı bir klinik uygulama kitabı çıkıyor. ”MAUREEN LEAHEY, Lisanslı Hemşire, Calgary Bölgesi Ayakta Tedavi Hizmetleri Akıl Sağlığı Yöneticisi, Calgary, Alberta, Kanada

Monica McGoldrick, MA, MSW, PhD(hc), Çok Kültürlü Aile Enstitüsü kurucusu ve direktörü

Randy Gerson, PhD, 1995 yılındaki ölümüne kadar Atlanta Sistemik Düşünce Koleji direktörü

Sueli Petry, PhD, Çok Kültürlü Aile Enstitüsü’nde öğretim üyesi ve özel klinisyen


ISBN: 9786058006089

Baskı Sayısı: 1.Baskı (3. Baskıdan Çeviri)

Basım Tarihi: Mart 2020
Baskı Yeri: Ankara


Sayfa Sayısı: 416

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitimde Program Geliştirme
3356 adet satıldı
32,30

2
Aktif Öğrenme
1020 adet satıldı
22,50

3
Etkili Öğrenme ve Öğretme
685 adet satıldı
27,00

4
Eğitimde Yeni Yönelimler
625 adet satıldı
38,25

5
Eğitim Sözlüğü
291 adet satıldı
25,50

6
Eğitimde Çoklu Zeka

7
Okulda Çoklu Zeka Kuramı
42 adet satıldı
23,80

8
Esnek Öğrenme
36 adet satıldı
21,25

9
Etkin Öğrenme (E- Kitap)
30 adet satıldı
23,80

10
Öğrencilerin Yaz Tatilindeki Öğrenme Kayıpları