../resim/urun/443725_B.jpg
Bilimin Teknolojideki Uygulamalar

Editör(ler): Hakan Şevki AyvacıSalih Çepni
Yazar(lar): Abdullah AydınAhmet İlhan ŞenBeyhan TaşErol TaşFatma ŞahinFevzi KarslıHakan Şevki AyvacıHakan TürkmenKemal GüvenMustafa YılmazlarNurettin ŞahinOğuz DoğanReyhan Gül GüvenSabri ÇevikSaffet NezirŞenol AlpatTahir AtıcıUfuk ÖzgenUğur ÇevikÜmit TurgutMemduh Sami TanerOktay AydoğduSerkan SevimSevil AkaygünÖzlem ÇobanBerkant KonakoğluFiliz GülhanRıza SalarGürhan BebekTuğba Yüksel
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

Fiyatı belirlenmemiş. % 0 indirim
0,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İçinde bulunduğumuz dijital çağda teknoloji günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini almıştır. Bilimin Teknolojideki Uygulamaları adlı bu kitap tıptan iletişime kadar günlük hayatın her alanında merak edilen teknolojik uygulamaları anlaşılır bir dille okuyucuya sunmayı amaçlamaktadır. Bu kitapta, teknolojik gelişmelere ilgi duyan her bireyin faydalanabileceği farklı fen bilimleri konularına ilişkin teknolojik uygulamalar yer almaktadır.

Kitabın içeriğine bakıldığında, “Yarı iletkenler ve teknolojileri, laser teknolojisi, süper iletkenler ve kullanım alanları; X-ışınları ve teknolojisi, iletişim teknolojisi; değişik fiziksel sensörler, nanoteknoloji; GPS ve radar teknolojisi, görüntüleme teknikleri ve araçları (ultrason, NMR, tomografi, sintilasyon, elektron ve tarama mikroskopları); teknoloji ve sera gazları; su üretme teknolojileri; ilaç teknolojisi; kimyasal temizlik malzemeleri ve üretim teknolojileri; kimyasal kirlilik ve önleme teknolojileri; GDO teknolojisi; kök hücre teknolojisi; ilaç ve kozmetik ürünler teknolojisi; hazır gıda teknolojisi; biyolojik sensörler; genetik kopyalama; biyoinformatik“ gibi her birinin yazımı uzmanlık gerektiren konular olduğu görülmektedir. Bu nedenle yazarlar bir araya getirilirken titizlikle çalışılmış ve her bir bölüm için ülke çapında kitaba katkı sağlayabilecek alanında uzman akademisyenlerin seçilmesine özen gösterilmiştir.

Bölümlerde çok fazla teknik bilgi ve formüle girilmeden konuların teknolojideki uygulamalarının açıklanması hedeflenmiştir. Bu doğrultuda her bölüm, kavramların genel bir tanıtımıyla başlamış ve söz konusu kavramların tarihsel gelişimine kısaca değinilerek gündelik hayattaki uygulama alanları açıklanmıştır. Kavramlara ilişkin teknolojik uygulamaların topluma faydalarından bahsedilerek konu ile ilgili alandaki son gelişmelere yer verilmiş ve bunların Dünya’da ve ülkemizdeki durumu ile ilgili kısa bir karşılaştırmasına değinilerek bölümler oluşturulmuştur.


ISBN: 9786257052047

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Mart 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 480

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,