../resim/urun/444263_B.jpg
Kültür Turizmi Ekseninde Yaratıcı Turizm

Editör(ler): Tülay Polat Üzümcü
Yazar(lar): Ömür AlyakutNükhet Adalet Akpulat
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

31,45 % 15 indirim
37,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kültürel kıymetler üzerine inşa edilen bir turizm çeşidi olan kültür turizmi ait olunan coğrafyanın tabii alanları, abide ya da sivil mimari yapıları, sanat ürünleri, koleksiyonları, kültürel kimlikleri, gelenek ve görenekleri, inancı ve dilini kapsayan, somut ve somut olmayan kültür mirasının tüm ürünlerini paylaşmayı ve tanımayı amaçlamaktadır. Diğer taraftan turizm; insan ihtiyaçlarının en ileri noktasına kadar uzanan; bilme, anlama, ait olma, estetik, zevk ve beğeninin tatmini fırsatlarını oluşturan bir dizi özgün ve farklı özellikleriyle daha çekici hâle getirilmektedir. Bu kitapta kültür turizmi kavramından yola çıkılarak yaratıcı turizmin eşsiz, cezbedici ve deneyimleme niteliği vurgulanmaktadır. Kitabın yeni bir bakışla ele alınmasının turizm bilimi ve turizm endüstrisine faydalı olacağına inanıyor; bu başarılı çalışmadan dolayı kitabın yazarları Dr. Ömür ALYAKUT ve Dr. Nükhet Adalet AKPULAT’ı ve kitabın editörü Dr. Tülay Polat ÜZÜMCÜ’yü tebrik ediyorum.

Prof. Dr. Haluk TANRIVERDİ

İstanbul Üniversitesi

Günümüzde kültür turizmi giderek önem kazanmaya başlamakta kendi içinde çok yönlü ve değişik temalarla faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Kültür turizmi insanların dikkatini çekmeye başlayınca yaratıcı turizm etkinlikleri gereği ortaya çıkmaktadır. Bu kitapta öncelikle kültür turizmi, özellikleri, kültür turizmine etki eden etmenler oldukça ayrıntılı biçimde verilmiştir. Kültür turizmine etki eden etmenlerin incelenmesi, kültür turizmine farklı bir bakış açısı katacaktır. Kültür turizminden hareket ederek, yaratıcı turizm faaliyetleri önem kazanmaya başlamıştır. Bu nedenle bu kitapta kültür turizmi ekseninde dünyada ve Türkiye’de yaratıcı turizm faaliyetleri somut örneklerle tanımlanmıştır. Ülkemiz yaratıcı turizm faaliyetleri açısından oldukça zengin ve kültürel değerlere sahiptir. Özellikle bu kitap Kültür Turizmi Ekseninde Yaratıcı Turizm faaliyetlerinde, bu alanda çalışan veya çalışmayı planlayanlara oldukça farklı bakış açısı kazandıracak özelliklerde bir kitaptır. Bu kitabın hazırlanmasında emeği geçen, yazarlar, Dr. Ömür ALYAKUT, Dr. Nükhet Adalet AKPULAT ve editör, Dr. Öğr. Üyesi Tülay POLAT ÜZÜMCÜ’yü böyle güzel bir çalışma ile turizm alanına katkılarından dolayı kutlarım.

Prof. Dr. Saime KÜÇÜKKÖMÜRLER

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi


ISBN: 9786257052467

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Mart 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 150

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,