../resim/eResim/585417.jpg
Hasta Güvenliği ve Sağlık Okuryazarlığı

Editör(ler):
Yazar(lar): Ali Güven
Yayınevi: Gece Kitaplığı

11,20 % 30 indirim
16,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Tarihi akış içerisinde sağlık hizmetleri sunumunda çeşitli kırılmalar yaşanmıştır. Zamana ve coğrafi bölgeye göre farklılık gösteren bu kırılmalar, çoğu zaman doktor merkezli bir hizmet üretimini ön plana çıkarırken, kimi zaman da spesifik hastalıklar sağlık hizmeti üretiminin odağında yer almıştır. Bugün gelinen noktada hasta odaklı sağlık hizmeti üretimi ön plana çıkmaktadır. Bu durum hasta güvenliği kavramının ön plana çıkmasına, daha çok önem kazanmasına sebep olurken, hastalara da çeşitli sorumluluklar yüklemektedir.

Sağlık hizmetleri üretiminde yaşanan bu paradigma değişimi ve değişimin sonuçlarından yola çıkarak yüksek lisans tezimde hasta güvenliği ve sağlık okuryazarlığı kavramlarını çalıştım. Hasta güveliği kavramının tanımı, tarihi süreç içerisindeki gelişimi ve önemi üzerinde durduğum tez çalışmamda aynı zamanda tıbbi hata kavramına da değindim. Öte yandan hastaların süreç içerisinde değişen rolleriyle birlikte, kendilerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirebilmeleri için önemli bir olgu olan sağlık okuryazarlığı kavramı üzerinde durdum. Görece yeni bir kavram olan sağlık okuryazarlığı kavramına getirilen farklı bakış açılarını ve kavramın etkilendiği faktörleri irdeledim. Aynı zamanda kavramın sağlık hizmetleri üretimde neden öonemli bir kavram olduğunu, süreci hangi boyutlarıyla ne şekilde etkileyebileceğini ortaya koymaya çalıştım.


ISBN: 9786257912723

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2020
Baskı Yeri: Türkiye/Ankara

Sayfa Sayısı: 101

Ebat: 13,5x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,