../resim/eResim/587016.jpg
E-Öğrenmede Videolar Uygulamalar ve Güncel Eğilimler

Editör(ler): Mehmet KokoçHale Ilgaz
Yazar(lar): Hale IlgazMehmet KokoçTarık KışlaKerem ErmişAlev Ateş ÇobanoğluFatma BayrakAsiye AtaVildan KeleşoğluNeslihan KaynarOlgun SadıkFırat Sarsar Özge Andiç Çakırİbrahim Halil ÖzdemirElif TaşlıbeyazOsman MutluGüliz AydınAlper BayazıtGökhan AkçapınarFatih ÖzdinçGürkan YıldırımMemnüne KokoçPınar Nuhoğlu Kibar
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

31,45 % 15 indirim
37,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


E-öğrenmede videoların kullanılmasının kökeni eskilere dayanmaktadır. Teknolojik olanakların artması, videoların tasarımı, geliştirilmesi ve dağıtımı sürecini kolaylaştırmıştır. Videoların öğrenme ve öğretim amaçlı kullanımına yönelik eğilim, e-öğrenmede paradigma değişikliklerini ve yeni pedagojik modellerin ortaya çıkışını beraberinde getirmiştir. Dolayısıyla videolar, e-öğrenme sürecinde temel öğrenme kaynaklarından biri hâline gelmiştir. Video ile öğrenme sürecinde etkili öğrenme deneyimlerinin gerçekleşmesi için hem videoların e-öğrenme sürecinde nasıl etkili kullanılabildiğinin hem de etkili video tasarım önerilerinin bilimsel araştırma bulgularına dayalı olarak açıklandığı bu kitabın, eğitsel videoların tasarımı ve kullanımı ile ilgili araştırma ve uygulamalar için yol gösterici olması umulmaktadır. Kitap; içeriği bağlamında farklı disiplinlere ilişkin güncel uygulama örneklerine, bilimsel araştırmalara ve eğilimlere yer vermesinden dolayı, e-öğrenmede videolar ile ilgilenen geniş bir okuyucu ve araştırmacı kitlesine hitap etmektedir.


ISBN: 9786257052702

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Mart 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 274

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,