../resim/eResim/586828.jpg
İslam Hukukuna Göre İnternet Ortamında Alışveriş

Editör(ler):
Yazar(lar): Ayşe Darendeli
Yayınevi: Hikmetevi Yayınları

17,50 % 30 indirim
25,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İnternet üzerinden alışveriş yapmak günümüzde sadece istisna denilecek kadar az gerçekleşen ve belli sayıda kimsenin kullandığı bir durum olmayıp bilakis yaygın olarak ve sıkça kullanılan bir işlem olması yönüyle umûmü‟l-belvâ olarak görülecek mahiyettedir. Fıkhî açıdan Müslümanları yakından ilgilendiren vegünlük yaşamın bir parçası haline gelmiş internet ortamdaki alım-satım işlemlerinin İslam hukukundaki yerini görmek ve İslam hukuku ve modern hukuk arasındaki benzerlikler veya ayrılıklar göz önünde tutularak modern hukuka dayalı olarak yapılan elektronik sözleşmeleri İslam hukuku akit nazariyesiyle karşılaştırmak kitabın ana konusunu oluşturmaktadır.

Teknoloji alanındaki gelişmeler, özellikle çok değişik ve çeşitli şekillerde programlanabilen bilgisayarların geliştirilmesi ve geliştirilmekte oluşu, elektronik aracılar vasıtasıyla yapılan akıllı sözleşmelerin ortaya çıkmasına ve internet üzerindengerçekleşen akitlerin uygulama alanının genişlemesine zemin hazırlamıştır.Yasalarla şekillenen değil, yasaları şekillendiren bir güç haline gelen internet karşısında İslam hukukunun ahlaki ve vicdani yönünün kanunların fevkinde olan etkisi ve önemi bir kez daha anlaşılmış olmaktadır.

Bilimsel açıdan işlenen ve akademik bir üslup kullanılan bu eserinkonuyla ilgili eksikliği telafi etmeye katkı sağlaması ve yapılacak daha kapsamlıçalışmalara bir basamak oluşturabilmesi amaçlanmıştır.


ISBN: 9786056992261

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2020
Baskı Yeri: Türkiye/İstanbul

Sayfa Sayısı: 192

Ebat: 13,5x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Hadis İlmine Giriş
7 adet satıldı
11,52

2
Çöl - Deniz
5 adet satıldı
24,38

3
Kur’an’da Kadın ve Hz. Muhammed’in Hanımları

4
İslami Hisse Senedi Piyasası

5
Din Gruplarının Eğitim Anlayışı

6
Allaha Yaklaştıran Ameller

7
İyi Günde Kötü Günde Evlilik

8
İslamın Yeni Kamusal Yüzleri

9
Ömer Çelakıl ile İsrail`de 10 Gün

10
İslamı Anlamak
1 adet satıldı
30,53


ETİKETLER
,