../resim/urun/452901_B.jpg
Eğitimde Yapay Zeka

Kuramdan Uygulamaya

Editör(ler): Vasif NabiyevAli Kürşat Erümit
Yazar(lar): Vasif NabiyevAli Kürşat ErümitAgâh Tuğrul KorucuHüsniye BiçerSakine ÖngözTuğçe CalapAhmet Fazıl ÇolakSeda YavuzEyüp AydınFunda Dağ Emine CelayirMüzeyyen Bulut ÖzekOğuzhan ÖzdemirHanife GökerHakan TekedereFerhat Kadir PalaGüray ArıkSüleyman Sadi SeferoğluGüray ArıkYücel Batu SalmanSerkan AyvazŞirin Karadeniz OranArda BayraktaroğluTufan AdıgüzelAhmet TekinEbru PolatOzan KaracaS. Ayhan ÇalışkanKadir DemirFatih Kaleci
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

32,30 % 15 indirim
38,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Günümüz dünyasında teknolojideki hızlı gelişim ile yapay zeka çalışmaları hız kazanmış ve her alanda olduğu gibi eğitim alanında da ağırlığını hissettirmeye başlamıştır. Bu kitap, kapsamı ile eğitimde yapay zeka konusunda ülkemizde öncü bir çalışmadır. On beş bölümden oluşan kitapta öncelikle yapay zeka, ele aldığı konular ve problemleri hakkında genel bilgiler verilmektedir. Kitabın sonraki bölümlerinde ise eğitimin farklı süreçlerinde kullanılan yapay zeka teknolojilerine ve yapay zeka tekniklerinin kuramsal ve uygulama boyutlarındaki örneklerine yer verilmiştir. Yapay zeka hızla yol almakta ve günlük hayatın içinde her geçen gün daha fazla karşımıza çıkmaktadır. Bu süreçte yapay zekanın eğitim ortamlarına teknik ve pedagojik etkilerinin neler olduğunu belirlemeye yönelik çalışmalar henüz çok daha yenidir ve bu yöndeki çalışmalara ihtiyaç vardır. Yapılacak çalışmalardan elde edilecek bulgular ülkemizin bu yarışta yerini alabilmesi için oldukça önemlidir. Bu kitabın, eğitimde yapay zeka çalışmaları için temel bir esin kaynağı ve yol gösterici olmasını dileriz.


ISBN: 9786257052986

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 424

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,