../resim/urun/456480_B.jpg
Algoritma ve Programlama

Editör(ler):
Yazar(lar): Şeyhmus Aydoğdu
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

21,25 % 15 indirim
25,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


21. yüzyıl becerileri incelendiğinde, öğrencilerin algoritma tasarlama ve programlama becerilerinin geliştirilmesinin günümüzde önemli bir yere sahip olduğu görülmektedir. Nitekim, eğitim alanındaki araştırmacılar ve uygulayıcılar bu becerilerin geliştirilmesi için çeşitli girişimlerde bulunmaktadır. Bu becerilerin geliştirilmesinde cevaplanması gereken en önemli sorulardan biri, bireyin nereden başlayıp nasıl ilerleyeceğidir. Bu kitap, program geliştirmek isteyen kişiler için problem çözümü sürecinde öğrenilmesi gereken bilgileri örnek uygulamalarla açıklamaktadır.

Kitapta ele alınan problemlerin çözümünde Python programlama dili tercih edilmiştir. Özellikle yapay zekânın alt alanları olan doğal dil işleme, makine öğrenmesi ve derin öğrenme alanlarında Python programlama dilinin yaygın kullanımından dolayı gelecekte bu programlama dilinin öğrenilmesinin önemli olacağı düşünülmüştür. Her ne kadar, verilerin işlenmesi sürecinde Python programlama dilinde hazır kütüphaneler bulunsa da bu kütüphaneleri kullanabilmek için temel programlama becerilerine sahip olunması gerekmektedir. Dolayısıyla bu kitap, programlamaya yeni başlayanlardan bu alanda çalışma yapan araştırmacılara kadar bir kaynak niteliği taşımaktadır.

 

Algoritma ve Programlama Dokümanlarını: Dokümanlar bölümünden "Algoritma_ve_Programlama_Uygulamalar" adı zip dosyasından ulaşabilirsiniz.


ISBN: 9786257880275

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 146

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Lisrel 9.1 ile Yapısal Eşitlik Modellemesi

2
Autocad Kullanımına Giriş

3
Yeni Başlayanlar İçin C# ile Algoritmalara ve Programcılığa Giriş

4
Bilgi ve İletişim Teknolojisi

5
Arduino ve Raspberry PI ile Nesnelerin İnterneti

6
Mikrodenetleyiciler ile Elektronik

7
Ruby on Rails
2 adet satıldı
39,35

8
Raspberry Pi
2 adet satıldı
25,50

9
Projeler ile SQL Server 2014

10
Bilgisayar ve Temel Bilgi Teknolojileri


ETİKETLER
,