../resim/urun/456518_B.jpg
Geçmişten Geleceğe Bilişsel Davranışçı Terapi

Editör(ler): Zeynep HamamcıFulya Türk
Yazar(lar): Mehmet Z. SungurAli ÇekiçE. Yusuf SivrioğluA. Meltem Üstündağ BudakEzgi Özeke KocabaşAyşenur AlkanBanu Çankaya ŞahinZümra AtalayOsman Hasan Tahsin KılışGülçin Elboğaİdris KayaFiliz MegaŞaziye Senem BaşgülF. Sülen Şahin KıralpAhmet BuğaZeynep HamamcıCemre Erten TatlıGizem ArıkanFulya TürkAykut Kul
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

Fiyatı belirlenmemiş. % 0 indirim
0,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Ektiğimiz her zihinsel tohumun, yani her düşüncenin bir gün meyve vermesini garanti eden bir hayat yasası vardır. Meyveden hoşlanmazsak, ektiğimiz tohuma bakmamız gerekir.

Jack Ensign Addington

Düşüncelerin duygu ve davranışlarımız üzerindeki etkisi üzerine çalışan, bireylerin sorunlarına, yaşamlarına ve kendilerine bakışına bu perspektifle yaklaşan bilişsel-davranışçı terapi bireylerin yeni, başka ve alternatif tohumlar ekmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Çok seçenekli ve esnek düşünebilme becerisini kazandığımızda hem kendimize hem de sorunlarımıza karşı bakış açımız farklılaşacaktır ve kim bilir belki de meyveler tam da bizim istediğimiz gibi olacaktır.

Bu kitap, okuyucuları bilişsel-davranışçı terapinin geçmişinden geleceğe doğru bir yolculuğa eşlik etmeye davet etmektedir. Bu yolculukta okuyuculara dünü anlatırken yarına ilişkin de ipuçları sunmayı amaçlamaktadır. Günümüzde hem danışanlar hem de ruh sağlığı uzmanlarının en çok tercih ettiği terapilerden birinin doğma ve büyüme sürecine tanıklık etmek isteyenler için iyi bir başvuru kaynağı olacağı düşünülmektedir.

Bireylerin acılarını anlamaya kendini adamış ve bireylere yardım etmeyi kendilerine meslek edinmiş ve bu yolda anlam bulmuş tüm ruh sağlığı uzmanlarına katkı sağlaması dileğiyle…


ISBN: 9786257052771

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 320

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,