../resim/urun/458895_B.jpg
Matematik Eğitiminde Etkinlikler ve Uygulamaları

Editör(ler): Yüksel DedeMuhammed Fatih DoğanFatma Aslan-Tutak
Yazar(lar): Yüksel DedeMuhammed Fatih DoğanFatma Aslan-TutakZülbiye Toluk UçarÖzge Yiğitcan NayirSafure BulutZelha Tunç-PekkanMerve EsmerTangül KabaelSibel KazakSibel Yeşildere İmre Rukiye Didem TaylanHülya KılıçOğuzhan DoğanRukiye Ayan CivakEmine Çatman AksoyMine Işıksal BostanVeysel AkçakınGürcan KayaAytuğ Özaltun ÇelikEsra Bukova GüzelSeda Şahin Zeynep Çavuş Erdem Ramazan GürbüzÜmmügülsüm CansuErdinç ÇakıroğluDilek TanışlıNilüfer Yavuzsoy Köse Yılmaz ZenginZekiye ÖzgürIşıl İşler BaykalZerrin TokerAyşe YolcuAhmet YıkılmışMehtap KotNesime Kübra TerzioğluEmin AydınAli Özdemir
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

48,45 % 15 indirim
57,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Matematik eğitiminde geçtiğimiz 40 yılda çok yol kat edildi. Genel pedagoji ve alanın ayrı ayrı ele alındığı yaklaşımdan, alan eğitimi yaklaşımına doğru evrilen ve bilimsel bir disipline dönüşen matematik eğitiminde, eğitim-öğretim ortam ve süreçlerinin çeşitli yönleri, bileşenleri, paydaşları vb. incelenmekte ve bu bağlamda matematiksel etkinlikler ön plana çıkmaktadır. Matematiksel etkinlikler, öğrencilerin dikkatinin belirli pedagojik yaklaşımlar altında bazı matematiksel görevler eşliğinde belirli matematiksel düşüncelere odaklanmasına imkân veren öğrenme aktiviteleridir. Bu bağlamda 22 bölüm hâlinde alanında uzman yazarlar tarafından kaleme alınan bu kitap 4 temel kısımdan oluşmaktadır: i) Etkinlik Tanımı, Etkinliklerin Teorik ve Felsefi Temelleri, ii) Etkinlik Türleri ve Geliştirme Prensipleri, iii) Etkinliklerin Uygulanması ve son olarak iv) Etkinliklere Ulaşmada Her Öğrenciye Eşit Fırsatlar Sunulması.

Bu kitabı, eğitimin her kademesindeki uzmanların zengin bir kaynak olarak görmesi, kitabın içerik ve uygulamalarını sınıf ortamlarına taşımaları beklenmektedir. Ayrıca, matematik öğretim etkinliklerine çok boyutlu ve derin bir perspektiften baktığı için bu kitabın Türkiye’deki matematik eğitimi ve araştırmaları için de önemli bir boşluğu dolduracağı ve ileri çalışmalar için de iyi bir zemin oluşturacağı düşünülmektedir. Son olarak kitabın, eğitimle ilgili tüm paydaşlara (politika yapıcılar, müfredat hazırlayıcılar, yazarlar, öğretmenler, öğretmen adayları, okurlar vb.) matematiksel etkinliklere ilişkin geniş ve derin bir perspektif kazandırması da beklenmektedir.


ISBN: 9786257880084

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 552

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Ortaokulda Matematik Öğretimi (5-8. Sınıflar)

2
Yapılandırmacı Öğrenmede Matematik Problemlerini Çözebilme Yöntemleri

3
Teori ve Problemleriyle Analiz - I

4
Bilgisayar Destekli Geometri
54 adet satıldı
27,20

5
Cebire Giriş
31 adet satıldı
25,50

6
Çözümlü Diferensiyel Geometri Alıştırmaları

7
Matematiksel Optimizasyon
15 adet satıldı
36,00

8
Genel Matematik 2
14 adet satıldı
34,00

9
Finans Matematiği
9 adet satıldı
36,00

10
Genel Matematik 1
8 adet satıldı
20,25


ETİKETLER
,