../resim/urun/458898_B.jpg
Sayılar ve Geometri

Editör(ler):
Yazar(lar): Salim Yüce
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

97,75 % 15 indirim
115,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Geometri, Cebir ve Analiz alanlarının buluştuğu, matematiğin güzel ve nispeten temel bir hesaplaması olan ve sayıların matematik düzeyinde geniş bir görünümünü sunan bu kitap, matematiğin tüm alanlarındaki lisans öğrencilerinin yanında üniversitelerin tüm bölümlerindeki öğrenciler tarafından okunabilir. Ayrıca, bu kitap temel konuların çekici ve olağandışı işleyişi nedeniyle lisansüstü öğrencileri ve matematik araştırmacıları arasında popüler olacağı düşüncesindeyim. Bu kitapta,

• ikili (düzlemsel) sayı sistemleri (kompleks, hiperbolik, dual, genelleştirilmiş kompleks ve kompleks-hiperbolik-dual sayı) ve bunların izomorf olduğu 2-boyutlu düzlemleri (Öklid, Lorentz, Galile);

• uzaysal sayı sistemleri (reel kuaterniyon, dual kuaterniyon, oktoniyon);

• Fibonacci ile Lucas sayı dizileri geometrik, cebirsel ve analiz yaklaşımları ile incelendi. Burada özellikle literatürdeki dual kuaterniyon ile ilgili küçük karışıklık da, dual katsayılı kuaterniyonlar ile dual kuaterniyonlar ayrı ayrı incelenerek giderilmiştir.

Matematik alanında ilk olma özelliğine sahip bu kitabı, 2006 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde göreve başladıktan kısa süre sonra planladım. Ancak sayıların bitmeyen çekiciliği ve idari görevlerim nedeniyle tamamlayamadım. 2018 yıllarında YÖK-TEBİP öğrencileri ile tanışmam sonucu beraber yürüttüğümüz TÜBİTAK 2209A projeleri ile heyecanım yeniden canlanmış ve bazı bölümleri TEBİP öğrencilerim ile lisansüstü öğrencilerimi aynı platformda buluşturarak oluşturduğumuz akademik ortamda belli bir olgunluğa ulaşmış ve proje tamamlandıktan sonra “Yüce Research Group” öğrencilerim ile uzun süren bir akademik çalışma neticesinde, “sayılar” konusunun ilgilendiği tüm alanlara hitap edecek düzeyde kaleme alınmıştır.

En derin saygılarımla.

Prof. Dr. Salim Yüce


ISBN: 9786257880367

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 560

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Ortaokulda Matematik Öğretimi (5-8. Sınıflar)

2
Yapılandırmacı Öğrenmede Matematik Problemlerini Çözebilme Yöntemleri

3
Teori ve Problemleriyle Analiz - I

4
Çözümlü Diferensiyel Geometri Alıştırmaları

5
Cebire Giriş
47 adet satıldı
29,75

6
Geometri Öğretiminde Paint Kullanımı

7
Matematiksel Optimizasyon
20 adet satıldı
43,20

8
Genel Matematik 2
18 adet satıldı
39,10

9
Finans Matematiği
9 adet satıldı
43,20

10
Genel Matematik 1
9 adet satıldı
20,25


ETİKETLER
,