../resim/urun/459476_B.jpg
Biyoinformatik Temelleri ve Uygulamaları

Editör(ler): Mehmet Cengiz Baloğlu
Yazar(lar): Necdet Mehmet Ünelİlteriş Kutluğ ÖnalFadime ÇetinMerve KeleşMurat PektaşMuratYasemin Çelik AltunoğluKevser Betül CeylanYusuf CeylanŞerife YerlikayaMehmet Cengiz BaloğluAbdulhamit BattalGökhan SadiÖzlem Darcansoy İşeriNursel AcarErsin GündeğerCenk SelçukiAslıhan Kurt KızıldoğanAyten Kübra YağızCaner YavuzEmre AksoyAslı UğurluEsra Nurten YerFerhat UluTevfik Hasan CanYasemin Çelik AltunoğluMusa KavasBahattin Deniz AltunoğluPınar BaloğluOrhan Kavuncu
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

42,50 % 15 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Biyoinformatik Temelleri ve Uygulamaları kitabı, günümüzde dünyada da ülkemizde de gittikçe büyük önem kazanan biyoinformatik alanına yönelik kendi dilimizde hazırlanmış, çeviri olmayan ilk kitaptır.

Biyoinformatik Temelleri ve Uygulamaları kitabında; moleküler tıp, kişiselleştirilmiş ilaçlar, gen terapisi, bitki gelişimi, dayanıklı türlerin geliştirilmesi, adli analizler, evrimsel çalışmalar, biyoteknoloji gibi birçok uygulama sahasına sahip olan ve son 15 yılda çok hızlı bir gelişme göstererek büyük önem arz eden biyoinformatik alanının temelleri anlatılmıştır.

Biyoinformatiğin temellerini açıklayan ve uygulamaların kavranmasına da yardımcı olan bu kitap, öğrenciler için olduğu kadar yapılacak bilimsel araştırmalara da katkıda bulunması açısından önemli bir eserdir.

Günden güne büyük bir hızla gelişmekte ve önemi artmakta olan biyoinformatiğin günlük hayatımızdaki etkisinin de kişiye özel ilaç ve tedaviler, fonksiyonel gıdalar, gen tedavisi, strese dayanıklı bitkiler gibi örneklerle her geçen gün artacağı öngörülmektedir. Bu bağlamda, Biyoinformatik Temelleri ve Uygulamaları kitabı, tüm lisans, lisansüstü öğrencilere ve araştırmacılara önemli bir kaynak olarak önerilmektedir.


ISBN: 9786257052757

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Temmuz 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 348

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,