../resim/urun/46321_B.jpg
Sosyal Bilimler İçin Çok Değişkenli İstatistik: SPSS ve LISREL Uygulamaları

Editör(ler):
Yazar(lar): Şener BüyüköztürkGüçlü ŞekercioğluÖmay Çokluk
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

30,80 % 30 indirim
44,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


"Sosyal Bilimler için Çok Değişkenli İstatistik" kitabı, istatistik ile dostluk kurma ve sürdürme noktasında araştırmacılara destek olma amacıyla kavram ve uygulamanın bütünleşik bir yapı içerisinde sunulması mantığı temel alınarak hazırlanmıştır. Kitap, bazı çok değişkenli analiz tekniklerinin amaçlarını incelemeyi, uygulamalarına ve sonuçlarının yorumlanmasınayönelik pratik bazı bilgiler sunmayı hedeflemektedir.

Kitap, bir "Giriş" bölümü ile başlamaktadır. Ardından, alandaki araştırmacılarca yaygın olarak kullanılan "Lojistik Regresyon Analizi", Diskriminant Analizi", "Küme Analizi", "Açımlayıcı Faktör Analizi", "Doğrulayıcı Faktör Analizi" ve "Yol Analizi" bölümleri sunulmaktadır. Kitapta yer alan her bir konu için, birden fazla örnek verilerek, uygulamaların mümkün olduğunca zenginleştirilmesine çalışılmıştır. Uygulamalarda incelenen analiz tekniğine uygun olacak şekilde SPSS ya da LISREL paket programları kullanılmış ve uygulama dosyaları araştırmacıların erişimine açılmıştır.

Dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ.


ISBN: 9786055885670

Baskı Sayısı: 5. Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 424

Ebat: 16x23.5

| Melisa Karakaya, 20.12.2016 23:09:25

Yapısal eşitlik modelinde zorlanıyorsanız eğer, iyi bir seçenek ;)


| IŞIL BOZKURT, 28.5.2012 11:47:05

Kitabın ilk baskısını kullandım, spss ve lısrel konusunda çok yardımcı olduğunu söyleyebilirim, programları hiç bilmeyen bir kişi bile rahatlıkla uygulayabilir bu kitap sayesinde...


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,