../resim/urun/463219_B.jpg
Fen Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları

Editör(ler): Hakan Şevki Ayvacı
Yazar(lar): Hakan Şevki AyvacıHakan TürkmenSedat UçarElif Atabek YiğitEmine ÇilMehtap YıldırımMustafa ErgunSibel Er NasArzu Kirman Bilgin Tuba DemircioğluPelin Köseoğlu
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İnsanoğlunun doğaya olan merakı, doğayı anlama ve açıklama çabası yüzyıllardır uğraş verdiği bir alandır. Dolayısıyla bunu amaç edinen fen bilimlerini öğrenmek ve bu bilgileri öğretmek de önemini hiç yitirmemiştir. Fen Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları adlı bu kitap tıptan iletişim teknolojilerine kadar günlük hayatın her alanında hayatımızın içinde olan uygulamaları güncel yöntem ve teknikler kullanarak öğretebileceğimizi anlaşılır ve basit uygulamalarla anlatmayı amaçlayan bir bilimsel eserdir. Bu kitapta, fen bilimleri öğretimine ilgi duyan her bireyin faydalanabileceği teorik bilgilerin yanda, öğretim sürecini içine alan uygulamalara da yer verilmiştir.
 
Dünyada ve buna paralel olarak ülkemizde nitelikli bir fen bilimleri eğitim-öğretim süreci gerçekleştirebilmek, bu alanda bilimsel çalışmalar yapan bilim insanlarının daima üzerine eğildiği, farklı çözümler geliştirmeye çalıştığı bir problem durumu olmuştur. Oldukça geniş konu ve uygulamaları içerisinde barındıran fen bilimleri öğretiminde her geçen gün yeni bir yaklaşım, kuram, model, yöntem ve teknik bilim insanları tarafında ortaya çıkarılıyor ve kendisine fen bilimleri öğretim sürecinde uygulama alanı bulmaya çalışıyor. Bu gelişmelerin yanında geçmişten günümüze taşıdığımız “bilimsel okur-yazar birey yetiştirme” gibi fen bilimleri öğretiminin temel hedefleri de bu öğretim sürecini etkilemektedir. Bu kapsamda hazırlanan Fen Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları kitabı ülkemizde fen  bilimleri öğretimine karşı duyarlığın arttırılmasına büyük katkılar sağlayacak bir bilimsel eser olacaktır. 

ISBN: 9786257052764

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Temmuz 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 208

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz
fen

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
İlkokulda Temel Fen bilimleri
271 adet satıldı
34,00

2
Mineraller ve Kayaçlar
37 adet satıldı
45,00

3
Fizikokimya Problem Çözümleri

4
Optik Uygulamaları ve Akıl Yürütme

5
Gaz ve Sıvı Kromatografileri

6
Fiziğin Temelleri 3.Kitap
3 adet satıldı
56,00

7
Elektrik Enerji Sistemleri-Cilt I

8
Elektrik Enerji Sistemleri-Cilt II

9
Isı Transferi - Teori ve Uygulamalarıyla

10
İstatistik – II
1 adet satıldı
20,61