../resim/urun/46326_B.jpg
Eğitim Yapıları ve Yönetimleri Açısından Çeşitli Ülkelere Bakış

Editör(ler): Sefer AdaZ.Nurdan Baysal
Yazar(lar): Sefer AdaDursun Aksuİsmet ArıcıSüleyman AvcıZ.Nurdan BaysalSevgi Saime CertelJeongsuk ChoiSerkan Yaşar GüneyEngin KaradağTuğba KorkmazSerap Korucu ÇimşirSadık ÖnerSenem Seda ŞahenkSevilay ŞahinAhmet ŞirinDerya Duygu Tanrıkulu
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

42,50 % 15 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Eğitim önemini kavramış ülkeler, kendi tarihsel evrimleri sonucunda oluşturmuş oldukları değerler ile bugünkü ihtiyaçlarını ön plana çıkaran bir eğitim modeli geliştirme çabası içerisine girerek vatandaşlarına nitelikli bir hayat sunmayı amaçlamaktadır. Dünyada meydana gelen hızlı değişim ve gelişmeler. bu çabayı daha da arttırmaktadır. Her toplum, kendi eğitim sistemini değişime adapte etmek zorundadır. Eğitim modelini başarılı bir şekilde oluşturan ve sürekli geliştiren ülkeler sosyo-ekonomik bakımdan gelişim sürecini tamamlamış ülkelerdir. Diğerleri ise kalkınmakta olan ülkeler kategorisi içerisinde varlığını sürdürmektedir. Bu ülkeler kalkınmak için diğer modelleri göz ardı etmeksizin kendi eğitim modelini üretme sürecini tamamlamak durumundadır.

Karşılaştırmalı eğitim Türkiye’de gelişime açık alanlardan birisidir. Yapılan her bilimsel çalışma alanyazının gelişimine katkı sağlamakta, farklı ülkelerin eğitim sistemlerinin ayrıntılı bir şekilde tasvir edilmesi, -içinde Türkiye’nin de bulunduğu- gelişmekte olan ülkelerin çeşitli modellerden yararlanarak kendilerine özgü bir model oluşturma ve bu modeli ihtiyaçlar ölçüsünde sürekli geliştirme gerekliliği fikrini kuvvetlendirmektedir. Sıralanan nedenler göz önünde bulundurularak bu çalışmada olabildiğince çok sayıda ve farklı sosyo-ekononıik düzeydeki ülkelerin eğitim sistemleri ayrıntılı bir şekilde incelenmeye çalışılmıştır. İncelenen ülkelerin örgün eğitim kurumları okul öncesinden üniversiteye kadar- ve yaygın eğitim kurumları yetişkin eğitimi- tanıtımı yanında özel alt başlıklara eğitim bakanlığı, okul yönetimi, finansman, teftiş ve öğretmen yetiştirme- yer verilmiştir.


ISBN: 9786055885588

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Mayıs 2013
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 496

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
3238 adet satıldı
39,10

3
Eğitime Giriş
2868 adet satıldı
37,40

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Sınıf Yönetimi
655 adet satıldı
35,70

6
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

7
Sınıf Yönetimi
631 adet satıldı
34,00

8
Öğretim İlke ve Yöntemleri
582 adet satıldı
45,05

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı


ETİKETLER
,