Pegem.Net../resim/urun/467_B.jpg
Bilimsel Araştırma ve e-Kaynaklar

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Zeynel Dinler 
Yayınevi: Ekin Kitabevi Yayınları

22,33 % 5 indirim
23,50

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Mezuniyet ödevi (ya da tezi) hazırlayan lisans öğrencileriyle yüksek lisans ve doktora tezi hazırlayan lisansüstü öğrencilerinin yanı sıra, rapor vb. bilimsel metin hazırlayanların yararlana bileceği bu kitapta, bilimsel araştırma ve türleri öz olarak belirtildikten sonra, araştırma konusunun seçimi ve sınıflandırılması, geçici plan hazırlanması, kütüphanelerden kaynak derlenmesi, toplanan kaynakların değerlendirilmesi, araştırmanın yazılması aşamasında ilk müsvetteden temize geçilmesine kadar neler yapılması gerektiği (üslup, biçimsel koşullar, metin aktarmaları ve bilimsel etik, dip notları ve bibliyografyanın yazımı, çizelge ve şekiller) adım adım oldukça ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Kitabın son bölümünde bilimsel araştırmalarda giderek daha yoğun olarak yararlanılmaya başlanan e-kaynaklar (arama motorları, elektronik kütüphaneler, makale ve teze ilişkin siteler) ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Ayrıca Turnitin ve iThenticate intihal önleme programlarının özelliklerine değinilmiş, tez öğrencisinin alması gereken “ORİJİNAL¬LİK RAPORU”nun içeriği, bir başka deyişle BİR TEZDE ORİJİNALLİK ORANININ NEYİ İFADE ETTİĞİ ve TEZİN İNTİHALDEN ARINDIRILMASI İçİN NELER YAPILMASI GEREKTİĞİ üzerinde durulmuştur.


ISBN: 9786053273912

Baskı Sayısı: 9.Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2016
Baskı Yeri: Bursa

Sayfa Sayısı: 402

Ebat: 14x19,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz