../resim/urun/467550_B.jpg
Viyola ve Piyano İçin Türkü Albümü - I

“Folk Song for Viola and Piano”

Editör(ler):
Yazar(lar): Çağla Serin ÖzparlakÖmer Bilgehan Sonsel
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

23,80 % 15 indirim
28,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim elemanı olarak görev yapmakta olan ve mesai arkadaşı olmaktan gurur duyduğum değerli meslektaşlarım Ömer Bilgehan SONSEL ve Çağla SERİN ÖZPARLAK’ı, “Viyola ve Piyano için Türkü Albümü - I” çalışmalarından ötürü tebrik ederim. Eserlerin viyola ve piyano ekseninde kompozisyonunun yapıldığı albümde, farklı yörelere ilişkin Türk müzik kültürünün yansımalarından oluşan çoksesli sekiz türkü düzenlemesine yer verilmiş olup; söz konusu çalışmaya yanı sıra işitsel kaydının da eklenmiş olması, viyola eğitimi ve öğretimi açısından ayrıca önem arz etmektedir. Düzenlemelerde viyolanın kendine has tınısal bütünlüğünün ortaya çıkması bakımından ise karakteristik olan registerler ön planda tutulmuş; temel beceri ve teknikleri kazanmış olan tüm viyola öğrencilerinin çalabilmesine yönelik olmasına da ayrıca özen gösterilmiştir.

Piyano eşliklemede kullanılan besteleme yöntem, teknik ve stillerin ise piyanistik anlamda başarılı olduğu albümde; türkülerimizin karakteristik olarak özünü yitirmemesi açısından, çokseslilik yaklaşımı olarak genellikle İlerici’ye ait olan dörtlü armoni sisteminin kullanılması çok anlamlıdır.

Viyola öğretimine yönelik her yönüyle özgün olan bu çalışmada; Dr. Ö. Bilgehan SONSEL gibi şahsımın da viyola öğretmeni olan merhume Prof. F. Ayfer TANRIVERDİ hocamız ve ebediyete intikal etmiş olan tüm müzik eğitimcilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.

Söz konusu çalışmanın müzik ve çalgı eğitimine katkılar sağlaması temennisiyle….

23.07.2020

Prof. Dr. Aytekin ALBUZ

Halk ezgilerinin tampere sisteme uyarlanıp viyola eğitimine kazandırılması, özengen ve mesleki müzik eğitiminin çeşitli kademelerinde öğretici ve kuvvetlendirici rol oynamaktadır. Sonsel ve Serin Özparlak`ın hazırladığı "Viyola ve Piyano için Türkü Albümü 1" kitabının eğitim müziğine olumlu katkılar sağlaması dileği ile...

18.08.2020

Prof. Dr. Bige Bediz KINIKLI

Viyola eğitiminde halk ezgilerine dayalı kaynak eksikliğini gidermek amacıyla hazırlanan "Viyola ve Piyano için Türkü Albümü 1"in başta müzik eğitimi anabilim dalları ve güzel sanatlar fakülteleri olmak üzere viyola öğrencilerine ve eğitimcilerine faydalı olması dileği ile...

05.08.2020

Prof. Betil BAŞEĞMEZLER


ISBN: 9786257880671

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ağustos 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 40

Ebat: 21x29,7


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,