../resim/urun/468854_B.gif
2020 DUAYEN TEBLİĞ Adli Hakimlik Soru Bankası Seti Yakın Eğitim Yayınları

Editör(ler):
Yazar(lar): Komisyon
Yayınevi: Yakın Eğitim

123,50 % 35 indirim
190,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


2020 AĞUSTOS BASKISIYLA DUAYEN TEBLİĞ ADLİ HAKİMLİK SORU BANKASI SETİ SATIŞA AÇILMIŞTIR. Sorularla hazırlık modelini vadettiğimiz eserimiz kapsamında modüler ayrı kitaplar olarak

- ANAYASA HUKUKU

- İDARE HUKUKU

- İYUK

- MEDENİ HUKUK

- BORÇLAR GENEL VE BORÇLAR ÖZEL HUKUKU

- CEZA GENEL, CEZA ÖZEL VE CMK

- TİCARET HUKUKU

- MEDENİ USUL HUKUKU

- İŞ HUKUKU

- İCRA-İFLAS

alanlarından oluşan bir settir.

HMK değişikliklerinden kaynaklı güncellemeler yapılmış ve yeni sorular eklenmiştir. Tüm alanlar 2020`ye özel yeni baştan ele alınmıştır.

 

Türkiye’de uzaktan eğitim ile Adli – İdari Hakimlik Sınavına hazırlığı tanıştıran kurum olan Yakın Eğitim, yüzlerce adayı mülakata uğurlamasıyla beraber sunduğu tüm kaynakların sınav müfredatı ile ne denli uyum içinde olduğunu senelerdir ortaya koymaktadır. Uzun yıllardır "TEBLİĞ ADLİ- İDARİ HAKİMLİK Soru Bankası” ve "5’li 10’lu Deneme Sınavları” eserleriyle sınav formatını büyük oranda yakalayan Yakın Eğitim, 2016-2017-2018-2019 sınavlarında çok sayıda sosyal medya mecralarında da kanıtlarıyla duyurduğu üzere Hakimlik Sınavı sorularının seviyesi, yapısı, teması ve müfredatını büyük hassasiyetle takip etmektedir.

2020 yılında takipçilerimiz tarafından da bilindiği üzere kitabımızın ismine DUAYEN kelimesini ekledik ve içeriğinin tamamını değiştirdik. Stratejik bir bakış açısıyla, kamuoyunda kuvvetli bir konuma sahip olan bir isme radikal bir karar vererek DUAYEN ifadesini eklemeye iten durum, bir önceki kitabımızdaki kadromuzu, içeriğimizi ve bilgiyi sunuş tarzımızı büyük ölçüde genişletmiş ve kuvvetlendirmiş olmamızdır.

ADLİ – İDARİ HAKİMLİK DUAYEN TEBLİĞ TAMAMI ÇÖZÜMLÜ SORU BANKASI SETİ adlı eserimiz, özenli bir hazırlık döneminin yenilikçi sonucudur. SORULARLA HAZIRLIK MODELİ sloganıyla lanse ettiğimiz DUAYEN TEBLİĞ eserimizin özgünlüğünü aşağıdaki gibi maddelendirebiliriz:

 • Sınavda gelebilecek her türlü soru kalıbı ve yapıları içerilmektedir.
 • Öncüllü sorulara dengeli bir şekilde yer verilmiştir.
 • Detaylı çözümlerde ek örneklendirmeler, grafikler, tablolar, benzetmeler, uyarılar ve ek metinler bulunmaktadır. Sorunun çözümü üzerinden öğrenme ve pekiştirme amaçlanmaktadır.
 • Bazı derslerde alanların soruları konu başlıklarıyla bölümlendirilerek sunulmuştur.
 • Son 3 yılın sınav zorluk seviyesi dikkate alınmış, son 15 yılın çıkmış soruları hassasiyetle incelenerek sorular hazırlanmıştır.
 • TEBLİĞ DUAYEN ADLİ-İDARİ HAKİMLİK hazırlık eserimizin tüm soruları yeni baştan kaleme alınmış, daha önceden herhangi bir mecra ya da yayında karşılaşılmamış sorulardır.
 • 2020 Temmuz ayının son haftasına kadar olan tüm mevzuat değişimleri ya da güncellemeleri uygulanmış, pandemi sürecinin getirdiği gelişen güncel veriler dahi muhtelif alanlara uygulanmıştır.

Kitabımızı özgün kılan ve daha da çoğaltılabilecek özelliklerini listeledikten sonra DUAYEN TEBLİĞ’den nasıl faydalanmanız gerektiğini de maddelememiz doğru olacaktır:

 • Cevabını yanlış olarak işaretlediğiniz sorular için çözüm metnini tekrar tekrar okumanızı; kendi cümlelerinizle çözüm üzerinden notlar çıkarmanızı; hatta ek olarak o sorunun konusuyla ilgili konu anlatım kaynağı, ders notu ya da en güncel online-canlı dersin video kaydı üzerinden ek çalışmalar yaparak kendi hazırlamış olduğunuz notlarınızı geliştirmenizi ve bu notlarınızı belli periyotlarla tekrar etmenizi öneriyoruz.
 • DUAYEN TEBLİĞ’de içerilen soruları en az 2 kez çözmenizin, pekiştirici olması açısından önemsiyoruz.
 • Soru çözümünü incelerken seçeneklerdeki ifadelerde kavram kargaşası hissettiğiniz, daha önce karşılaşmadığınız ya da öğrenme zorluğu yaşadığınız bir bilgiyle karşılaştıysanız, kesinlikle kaynaklarınıza dönerek pekiştiriniz.
 • Doğru işaretlediğiniz sorularda dahi çözümünü detaylı inceleyiniz.
 • Konu anlatım çalışmalarınız ya da canlı ders sırasında bir zaman diliminde görmüş olduğunuz konuyu takip eden dilimde derhal o konunun sorularını DUAYEN TEBLİĞ üzerinden çözmenizi öneriyoruz. Konunun pekişmesi ve kalıcı öğrenme açısında bu alışkanlık önem arz etmektedir.

Editörlerimizin yazarlarla buluşmaları ve onların yoğun iletişimi, Hakimlik Sınav içeriğini sezgileriyle içselleştirmiş yazar kadromuzun soruları hazırlaması ve dizgi sonrası sayısızca kontrol etmeleri, geceleri dahi yoğun bir şekilde emek harcayan Yakın Eğitim dizgi-tasarım ve kontrol ekiplerinin pandemiye rağmen yoğun mesaileri, basım ve dağıtım ekibimizin eforlarıyla beraber sizlere ulaşması önemli bir mücadele gerektiren eserimizi elinizde tutmanızdan fazlasıyla müteşekkiriz.

DUAYEN TEBLİĞ adlı eserimizin Adli-İdari Hakimlik Sınavına hazırlık sürecinizi verimli kılması dileklerimizle, sağlıklı kalın…

 

YAKIN EĞİTİM AİLESİ

 


ISBN: 9786050633214

Basım Tarihi: Ağustos 2020
Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz