../resim/urun/46914_B.jpg
Sosyal Bilgiler Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar - 1

Editör(ler): Refik TuranHakan Akdağ
Yazar(lar): Sait AkbaşlıHakan AkdağNadire Emel AkhanAdnan AltunBahri AtaEbru AvcıSabahattin ÇiftçiYasin DoğanSevim GüvenBarış KayaSelahattin KaymakcıGökçe KılıçoğluZihni MereyAli Meydanİbrahim SarıÖmer Faruk SönmezKadir UlusoyNamık Kemal YeşiltaşErkan Yeşiltaş
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

42,50 % 15 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Sosyal bilgiler öğretiminin çabası iyi, etkili ve örnek vatandaş yetiştirmek olup, gerek içerdiği konular, gerekse hitabettiği kesim açısından önemi günden güne artmaktadır. Günümüzde sosyal bilgiler öğretimini etkileyen önemli gelişmeler yaşanmaktadır.
Hızlı değişen yaşam koşullarının yanı sıra eğitim programlarındaki değişim de sosyal bilgiler öğretimini önemli ölçüde etkilemektedir. Sosyal bilgilerin amacına göre hazırlanan bu çalışmada yer alan başlıklar, sosyal bilgiler öğretimi açısından güncel ve zaman içerisinde özel olarak ele alınan konuları içermektedir. Bu konular sosyal bilgiler öğretimi açısından genel bir özelliğe sahip olmasının dışında, eğitim alanına has fakat özel olarak sosyal bilgilere özgü konuları da içermektedir.

Sosyal bilgiler öğretimine yönelik değişen koşullar ve eğitim programındaki güncellemeler dikkate alınarak “Sosyal Bilgiler öğretiminde Yeni Yaklaşımlar I” adlı bu kitabın içerisinde farklı disiplinlerin sosyal bilgiler öğretimi konusundaki yerleri başlıklar halinde sunulmuştur.
Sosyal bilgilerin tanımı, önemi, amacı ve Türkiye’deki yeri gibi sosyal bilgiler öğretimi konusu bir bölüm ile açıklandıktan sonra, sosyal bilgilerde ünite kavramı, vatandaşlık eğitimi, demokrasi eğitimi, proje tabanlı öğrenme, yaratıcı drama, sosyal bilgilerde kanıt kullanma, kronoloji eğitimi, düşünme becerileri, üstbilişin sosyal bilgilerde kullanılması, doğa eğitimi, afet ve deprem eğitimi, sosyal bilgilerde bilgisayar kullanımı ve materyal geliştirme, çalışma yaprakları gibi özel konular, sosyal bilgiler öğretimi açısından farklı bölümler halinde ele alınmıştır. Kitabın yazımına farklı alanlardan çok sayıda yazar katkı sağlamıştır.


ISBN: 9786055885731

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Mart 2014
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 448

Ebat: 16x24

| Musa Yıldırım , 8.7.2015 11:10:07

Özellikle tarih dersi konuları işlenirken hikaye efsane türü aşırıya kaçmadan abartıya yer vererek hem ilgi çekme hem de görselliğin mümkün olmadığı okulumda 5.6.7.sınıflarda uygulamaya gidilirken olayların sebep ve sonuçları verilebilir. Tarih atlası kullanma dersi dahada cazibeli hale getirecektir. Saygılar


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,