Pegem.Net../resim/urun/46921_B.jpg
Sanat Eğitimi ve Görsel Sanatlar Öğretimi

Editör(ler): Ali Osman AlakuşLevent Mercin
Yazar(lar): Abdullah AyaydınDidem Üstün VuralSerdar TunaLevent MercinAli Osman AlakuşMelek Gökay
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

45,90 % 15 indirim
54,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


“Sanat Eğitimi ve Görsel Sanatlar Öğretimi’’ kitabı, genelde üniversitelerin sanat, tasarım, mimarlık ve eğitim fakülteleri ile müzecilik programlarında; liselerin sanat eğitimi ve öğretimiyle ilişkili programlarında okumakta olan öğrencilere, program içerikleri de dikkate alınarak, sanat eğitimiyle ilgili bilgi ve deneyim kazandırmak amacıyla hazırlanmıştır. Ayrıca bu kitap, görsel sanatlar dersi öğretmenlerine de rehberlik edebilecek bilgi ve uygulamaları içermektedir. Bu kitapta hem kuramsal boyutta verilmesi gereken bilgiye dayalı bölümlere, hem de uygulama örneklerini içeren bölümlere yer verilmiştir. Bilgiye dayalı bölümler içerisinde sanat, sanat eğitiminde tarihsel süreç,
görsel sanatların dili, eser eleştirisi, estetik, sanat ve diğer disiplinlerle ilişkisi, düşünce tarihi temelinde sanat kuramları, yaratıcılık, çocuğun grafiksel gelişim basamakları, görsel algı ve imgelem gücü, yetenekli çocukların keşfi, ilköğretimde tasarım eğitimi, görsel sanatlar eğitimi ve çoklu zeka kuramı, müzecilik ve müze eğitimi, sanat eserlerini değerlendirme ve sergileme bölümlerini kapsarken, uygulama bölümleri içerisinde desen, grafik tasarım, baskı teknikleri ile üç boyutlu uygulamaların da olduğu farklı etkinliklere yer verilmiştir. Bu kitabın içeriğinin algılanıp uygulanmasıyla, gelecekte toplumları oluşturan bireyleri yetiştirecek öğretmenlerimizin, sanata çağdaş bir bakış açısıyla yaklaşabilmeleri ve bu vizyona sahip öğrenciler yetiştirebilmeleri umulmaktadır.

ISBN: 9786055885182

Baskı Sayısı: 4. Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 388

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Sanat Eğitimi ve Görsel Sanatlar Öğretimi

2
Sanatın Öyküsü
15 adet satıldı
157,50

3
Tasarım
13 adet satıldı
12,75

4
Kahveniz Nasıl Olsun?
12 adet satıldı
18,00

5
Sanat Bir Serüven
8 adet satıldı
27,20

6
Terapi Olarak Sanat
5 adet satıldı
60,00

7
Theoya Mektuplar
4 adet satıldı
17,50

8
Kültürel Atamız Homeros ve İlayda

9
Mimarlık Öğrencileriyle Söyleşi

10
Opera Kitabı
1 adet satıldı
16,45