Pegem.Net../resim/urun/471012200.jpg
11 Aralık 1915 Tarihli Resmi Ermeni Raporu

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Mehmet Perinçek 
Yayınevi: Doğan Kitap

Fiyatı belirlenmemiş. % 30 indirim
0,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


’Doksanlı yılların başına kadar Türkiye’de Ermeni sorunu hiç yoktu veya daha sonra geldiği boyutlardan uzaktı. Ermeniler, Türkler ve Kürtler birlikte yaşıyor ve genel komşu kavgaları dışında kendi aralarında gayet iyi bir şekilde geçiniyorlardı; öyle ki hepsi eşit şartlar altında bulunmaktaydılar. Yurtdışında özellikle İngiltere, Fransa, Avusturya ve Amerika’da oluşan Ermeni hayalperest siyaset çevrelerinde Ermeni milletinin yeni bir yola girmesi, milli şuurunu geliştirmesi gerekliliği hakkında sesler çoktan yükselmeye başlamıştı.

Buna benzer propagandaların merkezi, bilhassa İngiliz diplomasisinin telkiniyle Ermeni ajitasyon çevrelerinde Avrupa diplomasisinin yardımıyla ’bağımsız ve özgür’ Ermenistan kurma fikrinin ilk olarak doğduğu yer Londra’daydı. Bu temel amaca ulaşmak adına diplomasinin gizli baskısıyla Avrupa’yı Ermenilerin Türkiye’de şiddetli zulüm yaşadıklarına inandırmak için Türkiye’de birtakım karışıklıklar çıkarmaya gerek görülmüştür.’

Mehmet Perinçek, İstanbul’da doğdu. İü Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İü Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2005-2006 öğretim yılında Moskova Uluslararası İlişkiler Devlet Enstitüsü’nde misafir araştırma görevlisi olarak çalıştı.

On senedir Rus-Sovyet devlet arşivlerinde ’Türk-Sovyet ilişkileri’ ve ’Ermeni meselesi’ üzerine araştırmalar yapan Perinçek’in Atatürk’ün Sovyetlerle Görüşmeleri / Sovyet Arşiv Belgeleri’yle, Boryan’ın Gözüyle Türk-Ermeni çatışması, Avrasyacılık / Türkiye’deki Teori ve Pratiği adlı kitapları bulunuyor. 100 Belgede Ermeni Meselesi adlı kitabı Doğan Kitap tarafından yayımlandı.


ISBN: 9786051111155

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Mart 2009
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 136

Ebat: 13,5x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Modern Türkiyenin Doğuşu
25 adet satıldı
45,50

2
Montesquieu - Siyaset ve Tarih

3
Türk Aleviliğinin İnşası

4
Bizans Tarihi
4 adet satıldı
6,00

5
Kutsal Gizemler Serisi 1 - Kabe`nin Sırrı

6
Yakın Çağlar Tarihi
3 adet satıldı
15,60

7
Tarihin Durduğu O An
2 adet satıldı
9,60

8
Türk Aleviliği - Anadolu Aleviliğinin Kültürel Kökeni

9
Gizli Tarih
1 adet satıldı
15,75

10
Anadolu’da Devrim Günleri