Pegem.Net../resim/urun/472442200.jpg
Tübitak Ulusal Matematik Olimpiyatları Soruları ve Çözümleri 1993-2008

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Mustafa Töngemen 
Yayınevi: Altın Nokta Yayınevi

17,60 % 20 indirim
22,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.Kitabımız İlköğretim ve Ortaöğretim düzeyinde hazırlanmıştır. Ulusal Bilim Olimpiyatları(TüBİTAK):

Ortaöğretim kurumlarıyla (lise) ilköğretim kurumlarının 8. sınıflarına devam etmekte olan öğrencileri Temel Bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda özel eğitim olanakları sağlamak yoluyla gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla her yıl ülke genelinde MATEMATİK, FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ ve BİLGİSAYAR dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenlenmektedir.

İlköğretim 8. sınıflar bu sınava FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ, BİLGİSAYAR dallarında katılabilmektedir. Matematik dalında sınava katılmak isteyen ilköğretim öğrencileri için ayrıca Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı düzenlenmektedir. Lise ve İlköğretim ULUSAL MATEMATİK Olimpiyatı Soruları ve çözümleri kitaplarında sorular tek tek ele alınmış, mümkün olduğu kadar çözümler basite indirgenmiş ve birden çok çözüm yoluna gidilmiştir. Uluslararası yarışmalarda derece yapmak isteyenlere; Sınavlarda hızlı soru çözme, yorum yapma, birden çok çözüm üretme ve hız sağlama yeteneğine sahip olmak iste-yenlere yöneltilmiştir. Umarım bu kitap, Ulusal MATEMATİK Olimpiyat Sorularının çözümlerini geniş kitlelere ulaştırmada katkıda bulunur. Kitabın hazırlanışında;

• Yaşamla iç içe olan MATEMATİK bilimine meraklı gençlerin iç dünyalarındaki MATEMATİK sevgisini açığa çıkarmaya;

• Soru çözümlerini yaparken geniş perspektiften bakarak, neden ve niçinlere yanıt aramaya; • Soru çözümlerinden zevk almayı artırmak için, gerektiğinde ek çözümler ve çizimler yaparak görsel zenginliği artırmaya;

• Soruları çözerken sıralı açıklamalar yaparak bilgi kopukluğu olmamasına çalıştım. Bilim severlerin, oldukça nitelikli ve içerikli soruların çözümlerini kolayca anlayabileceklerini düşünüyorum. Matematik bilimini seven değerli gençlere ve meslektaşlarıma faydalı bir kitap oluşmuşsa çok sevineceğim. Kitabımız:

Matematik öğretmenlerinin, üniversitelerin matematik bölümü öğrencilerinin, Ilköğretim okulları, liseler, anadolu liseleri, fen liseleri öğrencilerinin, TüBİTAK olimpiyat sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz ve bilgi düzeyi ne olursa olsun matematiğe aşık olanların beyinleridir.

Mustafa TöNGEMEN


ISBN: 9789756146231

Baskı Sayısı: 4. Baskı

Basım Tarihi: Ağustos 2008
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 306

Ebat: 19,5X 27,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Matematiksel Modelleme
43 adet satıldı
21,60

2
Çözümlü Lineer Cebir Alıştırmaları

3
Diferensiyel Denklemler ve Sınır Değer Problemleri

4
Analiz IV Teori ve Çözümlü Problemlerle

5
Olasılığa Giriş
11 adet satıldı
28,71

6
Soyut Cebir Ve Sayılar Teorisi

7
Topolojik Uzaylar
7 adet satıldı
26,91

8
Matematik Analiz ve Analitik Problem Çözümleri Cilt 2

9
Kısmi Diferensiyel Denklemler

10
Analitik Geometri
2 adet satıldı
26,35


ETİKETLER
,