../resim/urun/473467_B.jpg
Cumhuriyet Dönemi İlkokul Programları

Editör(ler): Mehmet Gültekin
Yazar(lar): Mehmet GültekinFisun Güngör YereyıkılmazCelal BoyrazBetül Yar SevmişZülfiye Melis DemirMediha Güner ÖzerGonca BabadağArzu Pekğöz ÇevikerMehmet Fansa
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

51,00 % 15 indirim
60,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İlkokul, toplumda yaşayan tüm bireylere asgari ve ortak temel bilgi, beceri, davranış ve alışkanlıklar kazandıran bir eğitm kurumudur. Bireylere temel kültür ve temel kişisel nitelikler kazandıran ilkokul, bireyler için vazgeçilmez bir eğitm kurumudur. İlkokul, bireylere yaşam boyu kullanacakları temel öğrenme becerileri kazandırarak onların daha sonraki eğitm basamaklarında ve yaşamda başarılı olmalarını sağlamaktadır. Yine ilkokul, toplumdaki tüm bireylere iyi ve etkili bir vatandaş olmaları konusunda temel yeterlikler kazandırarak toplumda demokrasinin yerleşmesinde önemli bir rol üstlenmektedir. Bu nedenle ilkokul eğirminin niteliği ile eğitm sisteminin niteliği arasında yakın bir ilişki bulunmaktadır.

Yalnızca örgün eğitmin değil, aynı zamanda yaşam boyu eğitmin de ilk ve temel kurumu olan ilkokul eğitminde başarılı olmanın temel koşullarından biri kuşkusuz ilkokulda uygulanan eğirm programlarıdır. Çünkü ilkokulda niteliğin artırılması, iyi hazırlanmış ve uygulanmış eğitim programları yoluyla sağlanmaktadır.

Bu kitapta Cumhuriyet döneminde ilkokul programlarındaki gelişmeler ele alınmıştır. Bu kapsamda Cumhuriyet döneminde ilkokul programında yer alan; Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Görsel Sanatlar, Müzik, Beden Eğitimi ve Oyun ile Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Dersi Öğretim Programları; programın amaç, içerik, öğrenme-öğretme süreci ve değerlendirme boyutları temelinde ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Programların sunumunda olabildiğince ortak bir anlayış benimsenmiş, Cumhuriyet döneminde uygulanmış programlar ayrıntılı olarak tanıtmaya çalışılmıştır.

Kitabın alana, alanda çalışanlara, öğretmenlere ve öğretmen adaylarına yararlı olması beklenmektedir.


ISBN: 9786257880695

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 664

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Okul Yönetiminde Yeni Yapı ve Davranış

2
Eğitim Yönetiminde Teori ve  Uygulama

3
Eğitim ve Öğretimde Etik
1348 adet satıldı
29,75

4
Etkili Okul ve Okul Geliştirme

5
Öğretim Liderliği
806 adet satıldı
29,75

6
Eğitimde Mükemmellik Arayışı (Etkili Okullar)

7
Eğitimde Yeni Değerler - Eğitimde Dönüşüm

8
Eğitimde Değişim Yönetimi

9
Okul Yönetimi
408 adet satıldı
34,00

10
Alternatif Okullar
402 adet satıldı
27,20


ETİKETLER
,