../resim/urun/474596_B.gif
Kuramdan Uygulamaya Hayat Bilgisi Öğretimi

Editör(ler): Vedat AktepeMevlüt Gündüz
Yazar(lar): Özkan ÇelikAslı GündoğanAhu TaneriSerkan AslanEbru UzunkolSevim GüvenVedat AktepeMevlüt GündüzNilgün DağAlper Kaşkayaİbrahim Coşkun Kadir KaratekinNuray Kurtdede Fidan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

37,40 % 15 indirim
44,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İlkokulda, çocuk aldığı bazı temel dersler sayesinde eğitim yolculuğuna başlamış olur. Bu temel derslerden bir tanesi de ilkokulun ilk üç sınıfında okutulan Hayat Bilgisi dersidir. Hayat Bilgisi dersinde çocuk merkeze alınmalı, dersin içeriği ve öğrenme-öğretme süreci buna göre planlanmalıdır. Bu anlamda Hayat Bilgisi dersi mutlu birey ve mutlu toplumu hedefleyen disiplinler arası mihver bir derstir. Hayat Bilgisi dersi, çocuğun bütün olarak gelişimini sağlamaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda hayat bilgisi dersiyle, çocuğun bilişsel, duyuşsal, sosyal ve psikomotor özelliklerinin bütün olarak geliştirildiği söylenebilir. Bu açıdan düşünüldüğünde Hayat Bilgisi dersi, çocukla bütünleşerek diğer derslerin merkezinde yer alan bir derstir. Bu bağlamda sınıf öğretmenleri ve öğretmen adaylarından “Hayat Bilgisi” dersinin öneminin farkında olmaları beklenmektedir.  
Kitabın yazılma amacı, sınıf öğretmeni adaylarına YÖK Kur yeni içeriğine uygun olarak hazırlanan “Kuramdan Uygulamaya Hayat Bilgisi Öğretimi” ders kitabıyla farkındalık oluşturmaktır. Bu farkındalıkla birlikte, Hayat Bilgisi dersinin etkili öğretilebilmesi, sınıf öğretmenlerinin ve öğretmen adaylarının bu dersten olabildiğince faydalanmaları amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda kitap “Yeni Öğretmen Yetiştirme Lisans Programı” esas alınarak hazırlanmıştır. Yeni eğitim anlayışına uygun olarak hazırlanan bu kitap, dersi yürüten akademisyenlere, sınıf öğretmenlerine ve öğretmen adaylarına teoride ve uygulamada kullanabilecekleri pek çok bilgi, beceri, değer, kazanım ve uygulama örnekleri ile rehber niteliğindedir.  
“Kuramdan Uygulamaya Hayat Bilgisi Öğretimi” kitabı, ülkenin çeşitli üniversitelerinde görev yapan akademisyenlerin özverili çalışmaları ile uzun bir süreç sonunda hazırlanmıştır. Kitaptaki her bölümün slayt sunumlarının hazırlanmış olması, akademisyen sınıf öğretmeni ve öğretmen adayları için faydalı olacaktır. Aynı zamanda bu kitabın, Hayat Bilgisi Öğretiminde yer alan pek çok bilgi, beceri, değer, kazanım, uygulama ve etkinliklere kaynaklık etmesi beklenmektedir. Hayat Bilgisi öğretiminin etkili olarak gerçekleştirilmesine katkı sunması beklenilen bu eserin eğitim dünyasına faydalı olmasını temenni ediyor, emeği geçen tüm akademisyenlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

ISBN: 9786257880763

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 396

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Öğretimde Denetim
1837 adet satıldı
29,75

2
Eğitim Yönetiminde Teori ve  Uygulama

3
Eğitim ve Öğretimde Etik
1498 adet satıldı
31,45

4
Etkili Okul ve Okul Geliştirme

5
Öğretim Liderliği
833 adet satıldı
29,75

6
Eğitimde Mükemmellik Arayışı (Etkili Okullar)

7
Eğitimde Yeni Değerler - Eğitimde Dönüşüm

8
Eğitimde Değişim Yönetimi

9
Alternatif Okullar
426 adet satıldı
27,20

10
Okul Yönetimi
422 adet satıldı
34,00