../resim/urun/474654_B.jpg
Liderlik

Kuram-Araştırma- Uygulama

Editör(ler): Kürşad Yılmaz
Yazar(lar): Selahattin Turanİnci ÖztürkEmre ErEbru OğuzFatih ŞahinSerdar Özçetinİ. Bakır ArabacıAli Rıza ErdemBertan AkyolKürşad YılmazAydan OrduFatma ÇobanoğluSemiha ŞahinTaner AtmacaCüneyt BelenkuyuSoner PolatYaser ArslanRamazan CansoyRamazan GökÜmit DilekçiŞenay S. NartgünMehmet ÖzcanZeynep Meral TanrıöğenHamit ÖzenMustafa BayrakcıSerkan KoşarBetül BalkarAysun ErginerAhmet SaylıkKaya YıldızNuri AkgünAbbas ErtürkYusuf CeritZeki ÖğdemDidem KoşarUğur AkınSedat GümüşMehmet Şükrü BellibaşKamile DemirNejat İraMurat GülMustafa ÇelikAli Çağatay KılınçKürşat ArslanFatma Nevra SeggieHülya KasapoğluRüyam KüçüksüleymanoğluAhmet ŞahinAyça KayaTürkan ArgonNiyazi ÖzerCelal Teyyar UğurluTuğba HoşgörürEren KesimVeysel OkçuRezzan UçarNurhayat ÇelebiHafize İlhanAsiye Toker GökçeGökhan DemirhanMurat ÖzdemirKönül AbaslıDerya KılıçoğluGökhan KılıçoğluBurcu Ertürk Kılıç
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

85,00 % 15 indirim
100,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Liderlik, geçmişten günümüze insanlığın en önemli ve büyülü konularından biri olmuştur. Çünkü liderler örgütlerin etkililiğinden ve etkinliğinden sorumlu tutulmakta; değişim ve kaos zamanlarında liderlerin bize güven verdiği, bir amaç sağladığı; başarılı örgütlerin etkili liderlere sahip olduğu düşünülmektedir. Sürekli olarak tartışma ve araştırma gündeminde yer bulan bir kavram olan liderlik ile ilgili binlerce çalışma üretilmiş, yüzlerce tanım yapılmış, onlarca kuram geliştirilmiş ancak yine de tam olarak açıklığa kavuşturulamamıştır. Belki de bu durumu en güzel Warren Bennis’in şu sözü özetlemektedir: “Liderlik, güzelliğe benzer. Tanımlaması güçtür; ama gördüğünüzde tanırsınız.” Bu bağlamda liderliği tanımlama, anlama ve açıklama çabaları devam etmektedir. Bu kitap da bu çabalardan birinin ürünüdür. Kitapta yer alan 54 bölüm, Türkiye’de eğitim yönetimi alanında çalışmalar yürüten yetkin kişilerce yazılmıştır. Bu hâli ile kitap Türkiye’deki en kapsamlı liderlik kitabı durumundadır.
Kitapta yer alan bölümlerde, ilk önce ilgili konu ile ilgili temel bilgiler (kuram) verildikten sonra incelenen liderlik davranışı ile ilgili araştırmalara (araştırma), son olarak da ilgili kavramın eğitimde uygulamasına (uygulama) yer verilmiştir. Bu kurgu olabildiği kadar bütün bölümlerde uygulanmıştır. Bundan dolayı kitabın adı Liderlik:Kuram - Araştırma - Uygulama olarak belirlenmiştir. 

ISBN: 9786257052252

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 898

Ebat: 19.5x27.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Öğretimde Denetim
1836 adet satıldı
29,75

2
Eğitim Yönetiminde Teori ve  Uygulama

3
Eğitim ve Öğretimde Etik
1495 adet satıldı
31,45

4
Etkili Okul ve Okul Geliştirme

5
Öğretim Liderliği
833 adet satıldı
29,75

6
Eğitimde Mükemmellik Arayışı (Etkili Okullar)

7
Eğitimde Yeni Değerler - Eğitimde Dönüşüm

8
Eğitimde Değişim Yönetimi

9
Alternatif Okullar
425 adet satıldı
27,20

10
Okul Yönetimi
421 adet satıldı
34,00


ETİKETLER