../resim/urun/475899_B.gif
Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri

Editör(ler): Behçet OralAhmet Çoban
Yazar(lar): Ahmet ÇobanZühal ÇubukçuRamazan SağMustafa İlhanNeşe GülerGülşen Taşdelen Teker Veli BatdıBehçet Oralİsa KorkmazMehtap Çakan Serpil ÇeliktenTuba GündüzMurat TuncerTaha Yazarİsmail KeskinYusuf SözerMehmet AydınKerim GündoğduMuhammed EkenMehmet GültekinÖmür Gürdoğan Bayır Ecmel YaşarŞule BayraktarCemal AküzümEmel AverbekDerya GirginÇavuş Şahinİsmail KinaySedef SüerTuğba Yanpar YelkenGürol YokuşMutlu UygurCevdet EpçaçanAta PesenMuhammed Zincirli
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

42,50 % 15 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bir bilimsel çalışmanın içeriği kadar o çalışmanın nasıl yapıldığı da önemli bir husustur. Özellikle bir bilimsel çalışmanın kuramsal yapısı,hangi yöntemle yapıldığı, o çalışma için gerekli olan verilerin nasıl toplandığı,verilerin nasıl analiz edildiği ve yorumlandığı vb. hususlar yapılan çalışmanın niteliği için son derecede önemlidir. Bu durum aynı zamanda bir bilimsel çalışmada elde edilen sonuçların inandırıcılığı için de önem arz etmektedir. Bu anlayış beraberinde bilimsel araştırmalarda yöntem kavramının ne kadar önemli olduğu anlayışını doğurmaktadır. Bu tür temel noktalar,böyle bir kitap yazma gereğini doğurmuştur. Hâlihazırda, Bilimsel Araştırma Yöntemleri adı altında yazılmış çok sayıda kitap mevcuttur.Buna rağmen ‘‘Neden yeni bir kitap yazma gereği ortaya çıktı?’’ sorusu akla gelmektedir. Bu soruya verilebilecek en önemli cevaplardan biri, bilim dinamik bir süreç olup ve sürekli gelişmektedir. Bilimin gelişmesine paralel olarak araştırma yöntemleri de gelişmekte ve çeşitlenmektedir. Bu da beraberinde yeni kitap yazma ihtiyacını doğurmaktadır. Bir diğer husus, mevcut Bilimsel Araştırma Yöntemleri kitapları çoğu zaman bilimsel araştırma yöntemlerinin belli bazı hususlarına odaklanmakta ve diğer hususlar nispeten göz ardı edilmektedir. Bu ve benzeri hususlar alanda daha kapsamlı ve yeni kaynak kitapların da yazılmasını ihtiyaç haline getirmektedir. İşte bu anlayış ile yeni bir kitap yazmaya karar verdik.
Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri kitabı, hem kuram hem de uygulamaya yönelik bir içeriğe sahip olduğu için
mevcut kitaplardan farklıdır. Bu kitabın özellikle Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme Temel Alanları olmak üzere Sosyal Bilimlerin diğer alanlarında çalışan araştırmacılar için temel bir kaynak görevi göreceği beklenmektedir. Ayrıca lisans, lisansüstü eğitim öğrencileri için de bir başvuru kaynağı olacağı kanaatini taşımaktayız.

ISBN: 9786257880176

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 520

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz