../resim/urun/476071_B.gif
Eğitim Hukuku

Editör(ler): Tufan Aytaç
Yazar(lar): Murat BatıCevat ElmaTufan Aytaçİbrahim GülOsman ÇekiçCem TunaHüseyin AslanYüksel GündüzAli TaşRezzan UçarMustafa ErdemHüseyin ŞimşekAli ErdenHale ErdenCemalettin İpekSevil Esma TunçRefik Balay
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

42,50 % 15 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Eğitim hukuku, özellikle son yıllarda gelişen ve kendine bir alan oluşturan bir özel hukuk dalıdır. Eğitim hukuku kişilerin hayatlarının her döneminde ihtiyaç duyduğu ve eğitim bağlamında karşılaştığı sorunların çözümünde gerek duyduğu bir hukuk dalıdır. Eğitim kurumlarında çalışan yöneticiler, öğretmenler ve diğer çalışanların yanı sıra öğrencilerin ve velilerin de eğitim hukuku bilgisine sahip olması gerekir.

Bu kitap, 14 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler; hukukun temel kavramları, ulusal ve uluslararası sözleşmeler/bildirgeler, Türk eğitim sistemini kuran temel yasalar, öğrencilerin, öğretmenlerin, eğitim yöneticilerinin, müfettişlerin ve velilerin hakları ve sorumlulukları, öğretmenlerin idari ve yargısal denetimi, dezavantajlı grupların ve öğrencilerin hak ve sorumlulukları, özel öğretim hukuku, bilişim hukuku, öğretmen ve eğitim yöneticilerinin yetiştirilmesi, seçimi ve görevlendirilmesi ile ilgili yasal düzenlemeler ve iş sağlığı ve güvenliği başlıkları altında toplanmıştır. Ayrıca diğer eğitim hukuku kitaplarında yer almayan güncel konular ve sorunlar (COVID-19 salgını, göçmenler, iş sağlığı ve güvenliği, bilişim hukuku vb.) bölümler halinde yasal temelleri ile birlikte alanında uzman akademisyenler tarafından ayrıntılı olarak hazırlanmıştır.

Eğitim Hukuku kitabının eğitim bilimleri ve eğitim yönetimi alanında çalışan akademisyenlere, eğitim yöneticilerine, eğitim uzmanlarına, öğretmenlere ve en önemlisi öğretmen adaylarına katkı sağlaması dileğiyle.


ISBN: 9786257880589

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 400

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz