../resim/eResim/616411.jpg
Suç Sosyolojisi

Editör(ler):
Yazar(lar): D. Ali Arslan
Yayınevi: Paradigma Akademi Yayınları

46,75 % 15 indirim
55,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Insan, toplum, kültür, suç, suçlu, sapma,… kavramları birbirleriyle yakından ilişkili, oldukça karmaşık ve bir o kadar da çok önemli kavramlar ve sosyolojik olgulardır. Evrensel bir olgu olan suç olgusunun kökenleri, insanlık tarihi kadar eskidir. Sosyal bilimlerin birçok alanında araştırma yapan bilim insanlarının üzerinde, uzun yıllardan beridir çalışa geldigi bir konudur. Suç olgusu bireysel bir konu olmanın ötesinde bireysel, toplumsal, kültürel, ekonomik, psikolojik, politik ve hukuksal boyutlara olan son derece karmaşık bir olgudur.

Ama unutulmamalı ki suç öncelikle beşeri, toplumsal ve kültürel bir olgu, çok önemli bir toplumsal bir problemdir. Tarihsel, toplumsal ve kültürel boyutları farklılık gösterse de, hemen her dönemde ve her toplumsal-kültürel ortamda suç ve suçlu vardır. Hal böyle olunca suçun beşeri, toplumsal ve kültürel boyutları ile incelenmesi son derece büyük önem arz eder. Bu çalışmada suç olgusu ve beraberinde suçlu ve sapma olguları bireysel, toplumsal ve kültürel boyutları ile ele alınıp incelendi.

Bu sayede okuyucular, günlük hayatın ve toplumsal hayatın en önemli unsurlarından biri olan suç ve suçlu olgusunu, çok daha geniş bir bakış açısıyla okuyabilme bakabilme imkânı buldu.
Çok sayıda bilim insanının, onlarca yıllık birikimi ve bir yılı aşkın ortak emek - çabasının sonucunda; yalnızca sosyologları degil, hukukçuları, politikacıları, kriminologları, kısacası suç, sapma, kontrol, suçlu gibi konulara ilgi duyan; bu konuları anlayıp anlamlandırabilmek ugraşında olan herkesin maksimum ölçüde faydalanabilecegi bir eser ortaya çıktı. Diger eserlerimiz gibi, dinamik bir formatta tasarlanan bu kitabımız da, her yeni baskısıyla geliştirlip-güncelleştirilerek, yeni bölümler eklenerek okuyucusuyla buluşacak.


ISBN: 9786257881524

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2020
Baskı Yeri: Türkiye/Çanakkale

Sayfa Sayısı: 385

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Uygulamalı Davranış Analizi
437 adet satıldı
60,00

2
Örgüt Sosyolojisi
40 adet satıldı
29,75

3
Evlilikler Yalnızlıklar Umutlar

4
Evrenin Çocukları
10 adet satıldı
15,00

5
Türkiye’de Toplumsal Değişim

6
Avcı Keklikleri
7 adet satıldı
29,75

7
Hanif Kureishi ve Kara Plak
7 adet satıldı
27,20

8
İnsan İnanan Bir Varlık
6 adet satıldı
14,20

9
Türkiye’nin Toplumsal Yapısı ve Toplumsal Kurumlar

10
Türkiye de Görsel Bilincin Oluşumu


ETİKETLER
,