../resim/urun/480040_B.jpg
Yaşam Boyu Kariyer Gelişimi

Editör(ler): Diğdem Müge SiyezTansu Mutlu Çaykuş
Yazar(lar): Olcay YılmazYağmur SoyluTansu Mutlu ÇaykuşNurten Karacan ÖzdemirOğuzhan KırdökH. Arif DoğanülküBetül MeydanÖzlem Ulaş KılıçGökçen AydınSafiye Sunay Yıldırım DoğruMarilena Z. Leana Fidan Korkut OwenSerap Özdemir BişkinFatma Dilek TelEmir Tufan ÇaykuşZeynep Erkan AtikTülin AcarErol Esen
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

53,55 % 15 indirim
63,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Yaşam Boyu Kariyer Gelişimi adlı bu kitap, bireylerin kariyer gelişimini yaşam boyu bakış açısıyla değerlendirerek kariyer psikolojik danışmanlığı alanında çalışan uzmanlara, mesleki rehberlik ve kariyer psikolojik danışmanlığı hizmetlerini sunan psikolojik danışmanlara, bu hizmetlerin niteliğini artırmaya çalışan bireylere, konuyla ilgili çalışmalar yürüten araştırmacılara, kendini bu alanda geliştirmek isteyen öğrencilere, psikolojik danışma ve rehberlik alanının eğitimcilerine ve son olarak bu alanla ilgili olan herkese kapsamlı bilgiler sunmak amacıyla hazırlanmıştır.

21. yüzyılın getirileriyle beraber bireylerin değişen kariyer gelişimine ışık tutan bu kitap, “Yaşam Boyu Gelişim ve Kariyer Gelişimi”, “Yaşam Dönemleri ve Kariyer Gelişimi”, “Özel Gereksinimli Bireylerin Kariyer Gelişimi”, “Yaşam Boyu Kariyer Gelişim Müdahaleleri” ve “Kariyer Psikolojik Danışmanlığı” olmak üzere beş kısımdan oluşmaktadır. Bireysel farklılıklara duyarlı ve farklı kariyer gelişim özelliklerini dikkate alan bir anlayışla yazılan bu kitapta, yaşam boyu gelişimsel bakış açısına, yaşam boyu kariyer gelişimiyle ilgili temel kavramlara, kariyer gelişim kuramları açısından bireylerin kariyer gelişimlerine, kariyer aşamalarına, farklı gelişim dönemlerindeki (çocukluk, ergenlik, beliren yetişkinlik, yetişkinlik) bireylerin kariyer gelişim özelliklerine ve gelişim dönemine uygun kariyer gelişim müdahalelerine, özel gereksinimli bireylerin kariyer gelişimlerine, kariyer gelişim programlarının geliştirilme, uygulanma ve değerlendirilme süreci, bireyle ve grupla kariyer psikolojik danışmanlığı, kariyer psikolojik danışmanlığında bireyi tanıma ve değerlendirme ve son olarak kariyer yapılandırmada yaşam tasarımı danışmanlığı üzerinde durulmaktadır.

Kitabın tamamı içinde bulunduğumuz kültüre uygun şekilde tasarlanmış, vaka örnekleriyle desteklenmiş ve uygulama etkinleriyle zenginleştirilmiştir. Hazırlık sorularıyla okuyucunun dikkatinin konuya çekilmesiyle başlayan her bir bölüm hem ulusal hem de uluslararası düzeydeki kuramsal açıklamalarla ve uygulamaya dönük önerilerle devam ettirilerek okuyucunun bölüm bazında öğrendiklerini sorgulayabileceği değerlendirme sorularıyla sonlanmaktadır. Kitabın içeriğinde ilkokul, ortaokul, lise ve yükseköğretim olmak üzere farklı eğitim kademelerinde ve yetişkinlerin bu hizmeti alabileceği farklı ortamlarda uygulanabilecek kariyer gelişim müdahaleleri detaylı bir biçimde açıklanarak psikolojik danışmanlara yol göstermektedir. Son olarak bu kitap, gelişimsel yetersizliği olan veya üstün yetenekli bireylerin kariyer gelişimine odaklanması ve özel gereksinimli bireylere yönelik kariyer gelişim müdahalelerine dair örnekler sunması yönüyle ön plana çıkmaktadır.


ISBN: 9786257228022

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Kasım 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 688

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz