../resim/urun/482061_B.jpg
Erken Çocukluk Dönemi Edebiyatı

Editör(ler): Havise Çakmak Güleç
Yazar(lar): Havise Çakmak GüleçEsra ÜnlüerFatma Özge ÜnsalBüşra ÇelikElif Çetinkaya ÖzsarıBüşra Şahan AktanBurcu Özdemir BecerenAtiye Adak ÖzdemirÖzge Özkan KılıçCeylan Özbek Ayaz
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 10 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Türkiye’de çocuk edebiyatı öğretimi okuma alışkanlığının geliştirilmesine dayalı programlardan oluştuğu halde, zihniyet değişimini sağlayıcı ve okuma alışkanlığı, kültürümüzün düzeyini yükseltmek amacı ile hazırlanmış okur yetiştirme henüz yeterli değildir. Kitaba karşı ilgi; dergi, kitap ve gazetelerdeki resimlere bakmakla başlar. Okuma bilmediği yaşlarda, yaş düzeylerine uygun bol resimli kitapların altlarındaki yazıları çocuğa okuyarak resimleri daha ilginç duruma sokmak, onların düşünce yapılarında yeni dünyalar yaratmak yetişkinlere düşen görevlerin başında gelmektedir. Yetişkinler gibi çocuklar da pek çok sebepten dolayı kitap okurlar: Hayal kurmak, öğrenmek, gülmek, tanımak ve bilinmeyeni keşfetmek gibi. Çocuklar, gelişimsel aşamalarına uygun kitapların okunmasından ince bir zevk alır ve kitabı içlerine sindirirler. Kitaplar, çocukların toplum içindeki rolleri ve yaşadıkları toplumla ilgili kavramların gelişmesinde, diğer insanlar hakkındaki kavramları şekillendirmelerinde yardımcı olabilirler. Ailelerin ve öğretmenlerin kitap seçiminde bilgili olması gerekmektedir. Yanlış yapılan kitap tercihleri çocukları olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Bu kitap, erken çocukluk dönemi öğretmenleri, öğretmen adayları ve çocuklarla ilgilenen tüm yetişkinlerle buluşmayı amaçlamıştır. Kitap içinde; Türkiye’de ve Dünya’da çocuk edebiyatının gelişimi, kitapların çocuğun gelişimindeki yeri ve çocuklar için kitap seçimi, erken çocukluk döneminde çocuk kitaplarının türleri, çocuk yayımlarında bulunması gereken özellikler, erken okuryazarlık ve özel konular, sözcüksüz kitaplar ile ilgili bilgilere yer verilmiştir.


ISBN: 9786257228169

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Kasım 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 224

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Erken Çocuklukta Matematik Eğitimi

2
Gelişim Psikolojisi 1
1124 adet satıldı
34,00

3
Anne ve Çocuk Beslenmesi
696 adet satıldı
31,45

4
Anne ve Çocuk Beslenmesi
619 adet satıldı
24,65

5
Erken Çocukluk Döneminde Yaratıcılık ve Geliştirilmesi

6
Çocuk Ruh Sağlığı
386 adet satıldı
27,20

7
Erken Çocukluk Döneminde Gelişim

8
Erken Çocukluk Döneminde Gelişimi Destekleyen Oyunlar

9
Okul Öncesi Dönemde Akran İlişkileri

10
Çizgi Tamamlama Etkinlikleri (Küçük Boy)