Pegem.Net../resim/urun/48683_B.jpg
Akışkanlar Mekaniği - Temeller ve Uygulamalar

Editör(ler) : Tahsin Engin 
Yazar(lar) : Yunus A. Çengel John M.Cimbala 
Yayınevi: Palme Yayınevi

78,30 % 10 indirim
87,00

Sepete At
3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.GİRİŞ

Akışkanlar mekaniği, mikroskobik boyutlu biyolojik sistemlerden otomobillere, uçaklara ve uzay araçlarının itme sistemlerine kadar sınırsız uygulamaları olan heyecan verici ve büyüleyici bir konudur. Akışkanlar mekaniği, geçmişten günümüze lisans öğrencileri için en çetin konulardan biri olmuştur. öğrencilerin çoğunlukla denklemleri öğrenip daha sonra hesap makinalarında "sayıları gir ve hesapla" türünden işlemlerle çözdükleri fizik, kimya ve mühendislik mekaniği gibi birinci ve ikinci sınıf konularının aksine, akışkanlar mekaniğinde bir problemin doğru analizi için çok daha fazlasına ihtiyaç vardır.

çoğu zaman öğrenciler, hesap makinalarına sayıları girmeden önce; başta problemi değerlendirmeli, kabuller ve/veya yaklaştırımlar yaparak doğruluklarını göstermeli, ilgili fizik yasalarını uygun biçimde uygulayarak ortaya çıkan denklemleri çözmelidirler. Akışkanlar mekaniğindeki birçok problem konu bilgisinin yanında fiziksel sezgi ve tecrübe de gerektirmektedir. Kitabın, kavramların dikkatlice açıklanması, birçok pratik örnek, çizim, şekil ve fotoğrafın kullanması nedeniyle bilgi ve bu bilginin doğru uygulanması arasındaki boşluğu doldurması beklentimizdir.
Akışkanlar mekaniği olgunlaşmış bir konudur; temel denklemler ve yaklaştın m lan oturmuştur ve giriş niteliğindeki birçok akışkanlar mekaniği kitabında bulunabilir. Kitaplar, konuyu sunuş bakımından birbirlerinden ayrılır. İçerisindeki bilgiye kolayca ulaşılabilen bir akışkanlar mekaniği kitabı; konulan, bölümleri bir önceki bölümde verilen temeller üzerine kurarak basitten karmaşığa doğru aşamalı olarak sunmalıdır. Bu şekilde, akışkanlar mekaniğinin eskiden beri öğrenciyi zorlayan yönleri bile etkin bir şekilde öğrenilebilir. Akışkanlar mekaniği, doğası gereği oldukça görsel bir konudur ve öğrenciler görsel güdüleme İle kolayca ve isteyerek öğreneceklerdir. Bu nedenle iyi bir akışkanlar mekaniği kitabının; nitelikli şekillerin yanı sıra fotoğraflar ile matematiksel ifadelerin anlam ve önemini açıklamada yardımcı olacak görsel öğeleri kullanması bîr zorunluluktur.

AMAçLAR

Bu kitabın lisans seviyesindeki mühendislik öğrencilerinin üçüncü ya da dördüncü sınıftaki akışkanlar mekaniği dersi için bir ders kitabı olarak kullanılması amaçlanmıştır. öğrencilerin yeterli seviyede matematik, fizik, mühendislik mekaniği ve termodinamik alt yapısı olduğu kabul edilmiştir. Kitabın amaçları:

• Akışkanlar mekaniğinin temel ilkelerim ve denklemlerini kapsamak,
Gerçek-hayattan çok sayıda ve farklı mühendislik örnekleri sunarak, öğrencilere mühendislik uygulamalarında akışkanlar mekaniğinin nasıl uygulandığı his setti rmek,
• Fizik üzerine ağırlık vererek ve fiziği desteklemek üzere ilgi çekici şekiller ve görsel öğeler sunarak akışkanlar mekaniğinde sezgisel anlama velisi geliştirmektir.
Kİtap, üzerinde duracakları konular açısından öğretim üyelerine esneklik sunacak şekilde yeterli miktarda malzeme içermektedir. örneğin, havacılık ve uzay


ISBN: 9786053552741

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2015
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 984

Ebat: 20x26


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
2017 Yılı İnşaat ve Tesisat Birim Fiyatları

2
2017 Yılı İnşaat Birim Fiyat Analizleri 2 Cilt

3
Temel İnşaatı
19 adet satıldı
21,60

4
Beton ve Beton Teknolojisi
13 adet satıldı
29,61

5
Statik Çözümlü Problemler
13 adet satıldı
17,60

6
Geoteknik Mühendisliğine Giriş

7
Dinamik Çözümlü Problemlerle

8
İnşaat Mühendisleri İçin Jeoloji

9
Tesisat Meslek Matematiği
4 adet satıldı
25,11

10
Akışkanlar Mekaniği
1 adet satıldı
17,60