Pegem.Net../resim/urun/48684_B.png
Mühendisler İçin Vektör Mekaniği - Statik

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Ferdinand P. Beer Russell Johnston Elliot R. Eisenberg 
Yayınevi: Güven Bilimsel

29,16 % 10 indirim
32,40

Satışa Çıkınca Haber Ver
3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.


AMAçLAR

Mekanik hakkındaki birinci dersin ana amacı, mühendislik öğrencilerine her problemi basit ve mantıklı bir biçimde analiz edecek iktidarı kazandırmak ve çözüm için az sayıda, iyi anlaşılmış temel ilkeleri uygulatabilmektir. İlk ders olan Statik için hazırlanan bu kitap ve onu takip eden Mühendisler için Vektör Mekaniği: Dinamik kitabı ile öğretmenlerin amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olunması umulmaktadır,

GENEL YAKLAŞIM

Vektör analizi kitabın başında anlatılmış ve mekaniğin temel ilkelerinin sunulması ve tartışılmasında kullanılmıştır. Ayrıca vektör yöntemleri özellikle bu tekniklerin daha kolay ve özlü çözümler verdiği üç boyutlu birçok problemi çözmekte kullanılmıştır. Bu kitapta üzerinde durulan şey, mekaniğin ilkelerinin doğru anlaşılması ve mühendislik problemlerinin çözümünde uygulanmalarıdır. Bu yüzden vektör analizi uygun bir araç olarak en başta sunulmuştur.

Kullanışlı Uygulamalar önceden Verilmiştir. Bu kitaplarda kullanılan yaklaşımların özelliklerinden birisi parçacık mekaniğinin rijit cisimlerin mekaniğinden açıkça ayrılmasıdır. Bu yaklaşım, başlarda basit kullanışlı uygulamaları ele almayı ve daha zor fikirlerin tanıtılmasını ertelemeyi mümkün kılmaktadır.


ISBN: 9789756240199

Baskı Sayısı: 8. Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2008
Baskı Yeri: İzmir


Sayfa Sayısı: 648

Ebat: 20.5x25


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz