../resim/eResim/448498.jpg
Matlab Yapay Zeka ve İstatistik Uygulamaları

Editör(ler):
Yazar(lar): Cem Oktay Güzeller
Yayınevi: Maya Akademi Yayınları

26,57 % 18 indirim
32,41

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Elinizdeki bu kitapta dünyamızı bu kadar çok etkileyebilecek teknolojilerin veri analizi kısmını ülkemizdeki araştırmacılara tanıtmak ve bu analizlerin MATLAB ile nasıl yapıldığını ekran çıktıları ile anlatarak, bilim dünyasına katkıda bulunmak amacı ile yazılmıştır.

Kitabın içeriği araştırmacıların tek başına bilgisayar başında analizleri uygulayabilmesine imkân tanıyan bir yapıya sahiptir. İçerik oluşturulurken öncelikle konu ile alakalı teorik çerçeve çizilmeye çalışılmış arkasından örnek uygulamalarla desteklenmiştir. Örnek uygulamalara ilişkin veri setleri yayın evinin web sitesinden indirilebilmektedir. Bu data setlerine ilişkin analizlerin nasıl gerçekleştirileceği açıklanırken yalın bir dil kullanılmış ve analizlerin her basamağı ekran görüntüsü ve açıklamalarla desteklenerek iş akış süreci açık bir şekilde anlatılmıştır. Şimdilik kitapta yapay zekâ teknolojilerine dayalı veri analizi yöntemlerinin klasik veri analizi yöntemlerine göre avantaj ve dezavantajları, neden yapay zekâ yöntemlerin kullanılmasına ihtiyaç olduğu gibi konular ile Yapay Zekâ ve Bulanık Mantık ile gerçekleştirilebilen Çok Değişkenli Regresyon, Lojistik Regresyon ve kümeleme analizleri yer almaktadır. İlerleyen baskılarda yukarıdaki analizlere ilave olarak Zaman Serileri analizleri gibi analizler dâhil edilecektir. Böylelikle sosyal bilimler alanında çalışma yapmak isteyen araştırmacılara zamanla daha geniş bir içeriğe sahip kaynak oluşturulması hedeflenmektedir.


ISBN: 9786054515684

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2018
Sayfa Sayısı: 180

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
İşletme Bilimine Giriş
108 adet satıldı
42,19

2
Temel İnşaatı
31 adet satıldı
46,80

3
Süperiletkenlik Fiziğine Giriş

4
Yarı Mikro Kalitatif Analiz
18 adet satıldı
45,00

5
Ağaç İşleri Teknik Resmi
13 adet satıldı
44,00

6
Genel Ekonomi
9 adet satıldı
48,40

7
Seyahat İşletmelerinde Muhasebe Uygulamaları

8
Girişimciler İçin İşletme Yönetimi

9
Ticari İşletme Hukuku
1 adet satıldı
20,70

10
İcra Ve İflas Hukuku
1 adet satıldı
26,40


ETİKETLER
,