../resim/eResim/474806.jpg
İşletmelerde Farklılıkların Yönetimi

Editör(ler):
Yazar(lar): Murat Gümüş
Yayınevi: Marmara Kitap Merkezi - Tayyar Arı

17,60 % 10 indirim
20,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Çalışanların birbirlerinden yaş, cinsiyet, renk, kültür, köken gibi yönlerden farklılaşması yaşamın doğasında mevcuttur. Ekosistem, tüm farklı canlı grupları ile bir bütünü ve uyumu oluşturmaktadır. İşletme sistemi rekabet çabalarında bu bütüne ve uyuma ulaşarak başarılı olabilir. İşletmelerde bazı temel insan özelliklerini dışlayarak veya tek tipleştirerek başarılı olması günümüzde olanaklı değildir. Hem insan hakları çerçevesinde hem vicdanı ya da sosyal sorumluluk çerçevesinde işgücü farklılıklarının kabulü bir zorunluluk halini almıştır.

Günümüz işletmeleri için asıl soru işgücü farklılıklarının kabulü ve saygı gösterilmesi sorunu değildir. İşletmeleri işgücü farklılıklarında "farklı" kılan asıl sorun işgücü farklılıklarını ne ölçüde stratejik bir fırsat olarak yönetebildikleridir. Yönetilemeyen kaynak, kaynak değildir. İşgünün farklılığı fark edilemeyen bir kaynak olarak, toplumsal ve örgütsel kültürün ve politikaların dişlileri arasında kaybolmuştur.

İşletmelerde rekabetçi üstünlükler sağlamada farklılıkları ve yönetimini irdelemektedir. Çalışmada, kuramsal altyapı yanında, iş dünyasında ve toplumsal yaşamda, "farklı olma" veya "farklı görme"nin neden olduğu sorunlar, uygulamalar sorgulanarak, farklılıkları yönetmek için gereken değişim, yöntem, süreç ve kurallar belirlenmeye çalışılmıştır. Bu bağlamda, gökkuşağından çıkarılacak bir renk ne fark yaratırsa, işgücünün farklılıklarından birinin doğuracağı fark da o anlama gelmektedir.

Bu kitap, bir yaratıcılık ve zenginlik kaynağı olan işgücü farklılığına yönelik tartışma ve düşüncelerden hareketle farklılıkların farkındalığını, farklılık duyarlılığını ve farklılıkları yönetme biçimlerini mercek altına almaktadır.


ISBN: 9786055911126

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Mayıs 2009
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 192

Ebat: 16,5x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Müşteri Deneyimi Yönetimi
67 adet satıldı
36,97

2
Kamu Özel Kesim Yapısı ve İlişkileri

3
Hız
11 adet satıldı
35,04

4
Stratejik Marka Yönetimi
8 adet satıldı
67,86

5
Proje Yönetimi Temel Kavramlar ve Araçlar

6
İnsan Yönetimi
4 adet satıldı
28,47

7
7 Yaşımda Bindiğim Kamyonun Frenleri Patladı Ve Hayata Yuvarlandım

8
İşletmelerde Farklılıkların Yönetimi

9
Örgütlerde Stratejik Kırılma Noktası

10
360° Lider
2 adet satıldı
28,80


ETİKETLER
,