../resim/urun/496483_B.jpg
Otizm Spektrum Bozukluğu: İletişim ve Dil

Editör(ler): Özlem Diken
Yazar(lar): Özlem DikenEren BaloSeçil ÇelikGökhan TöretArif BabacanSunagül Sani BozkurtŞaziye Seçkin YılmazCem KalaycıEmre ÜnlüGözde TomrisNeslihan Canpolat Çığ
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

34,00 % 15 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


“Eğer konuşamamanın ne demek olduğunu bilmek istiyorsanız bunun bir yolu var. Bir partiye katılın ve hiç konuşmayın. Ellerinizi iletişim kurmak için kullanabiliyorsanız kullanın ama kâğıt ve kalem kullanmayın. Çünkü kâğıt-kalem kullanmak konuşamayan biri için her zaman çok kullanışlı bir iletişim yöntemi olmayabilir. Şimdi hazırsanız size ne yaşayacağınızı anlatayım: insanlar konuşuyorlar, arkanızdan konuşuyorlar, yanınızda, etrafınızda, üzerinizde, içinizde her yerde konuşuyorlar ve hatta sizin için bile konuşuyorlar. Ama asla sizinle konuşmuyorlar... o kadar sizinle konuşmuyorlar ki, sonunda kendinizi o ortamda bir mobilya gibi yok sayılmış hissediyorsunuz” (Musselwhite & St. Louis, 1988, p.104).

Otizm Spektrum Bozukluğu’nun (OSB) tanı kriterlerinden biri iletişim ve dil becerilerinde görülen yetersizlikler/bozukluklardır. Elinizdeki kitap içerik ve kapsam bakımından ulusal alanyazında eşsiz bir kaynak olma özelliği taşımaktadır.


ISBN: 9786257880824

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 330

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz