../resim/urun/497972200.jpg
Türkiye’de Basın - İktidar İlişkileri (1920-1927)

Editör(ler):
Yazar(lar): Nurettin Güz
Yayınevi: Turhan Kitabevi

36,00 % 10 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Dönemin siyasi olayları hakkında ya­pılmış çok sayıda araştırma mevcut olduğu halde doğrudan dönemin basınının toplu olarak ele alınıp siyasi alandaki rolünün incelendiği araştırmalar son derece azdır. Bu çalışmadı, dönemin siyasi olayları ve bu olayların basına etkileri ile basının olaylar üzerindeki tesirleri incelenmiştir.

çalışmanın başlarında incelenecek dönem uzun tutulmuş, öncelikle Milli Mücadele’den Atatürk’ün ölümüne kadar olan dönemdeki basın-iktidar ilişkile­rine toplu olarak bakılmak istenmişti. Ancak, bu kadar uzun bir dönemin böyle bir çalışmaya sığmayacağı anlaşılmış ve incelenen dönem tek parti yönetimine geçiş yılıyla sınırlandırılmıştır. Şüphesiz ki 1920-1927 dönemi de basın-iktidar ilişkileri açısından uzun bir dönemdir ve bu dönem içerisinde basının oynadığı rol, iktidarın basına bakışı, aralarındaki mücadele ve dönemin siyasi olaylarının bilinmesinin gerektiği düşünülmüştür. Bu sebeple belirtilen dönem içerisindeki basın-iktidar ilişkilerinin ortaya konulması bu çalışmanın amacı olmuştur.


ISBN: 9789944265614

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2000
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 422

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,