Pegem.Net../resim/urun/4985922.jpg
İnternet Çağı Dinamikleri

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Mustafa Emre Civelek 
Yayınevi: Beta Basım Yayın

13,30 % 5 indirim
14,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bilgisayarlar icat edildiğinde insanlığın geleceğinin tamamen bu makinelerin elinde olacağı anlaşılamamıştı belki. Fakat bugün web 3.0 gibi internet uygulamalarının ve robot teknolojilerinin bize kaçınılmaz olarak düşündürdüğü şey geleceğimizin makinelerin vereceği kararlara bağlı olduğudur.

Özellikle robotların ve internet tabanlı iş otomasyon sistemlerinin hayatımıza girmesiyle günümüz insan emeğine dayalı ekonomik, sosyal ve politik sistemlerimiz kökten değişmeye başlayacaktır. Toplum kesimleri arasında teknolojinin nimetlerinden faydalanma oranındaki farklılıktan kaynaklanan dijital bölünmenin oluşturacağı tehlike, insan işgücüne ihtiyacın giderek azalması sonucunda meydana gelecek işsizlik tehlikesi ile birleflince zaman içerisinde makine karşıtı siyasal akımların ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Günümüzde yaşanan kriz ve çeşitli ülkelerdeki toplumsal olaylar makinelerin bize sağladığı verimlilik artışının aynı zamanda işsizlik anlamına geldiğini iyice hatırlatmıştır. Web 2.0 ile birlikte statik yayıncılıktan katılım mimarisine geçildi ve web kollektif bir beyne dönüştü. Web 3.0 ise interneti insanların beyinleri ve makinelerin devrelerinden oluşan kollektif bir bey ne dönüştürecektir. Günümüzde bilgisayarların insan beyin dalgalarını yorumlaması ve insan beyni ile bilgisayarlar arasında direk bağlantı kurulması yönünde çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar bilgisayarların ileride sezgisel güce sahip olacağına dair işaret olarak görülmelidir.

Gelişmeler bu hızla sürerse makineler insanlardan daha zeki olacaktır. Bu durum insanlığın geleceğinin makinelerin merhameti-

ISBN: 9786053770664

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Temmuz 2009
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 144

Ebat: 13.5x19.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
İnternet Bağımlılığı Sorunları ve Çözümler

2
Okul 2.0 Eğitime Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar

3
Sanal Hizmetlerde Hizmet Kalitesi

4
İnternet Programcılığı
2 adet satıldı
25,50

5
İnternette Pazarlama
2 adet satıldı
20,90

6
Google App Engine
1 adet satıldı
12,00

7
Joomla
1 adet satıldı
17,60

8
Pratik Java
1 adet satıldı
31,41

9
İnternet Teknolojileri ve Intranet Uygulamaları

10
Yeni Medya; Yeni Pratikler Yeni Olanaklar