Pegem.Net../resim/urun/4993822.jpg
Beyninde Takıntılar Olursa Ne Yapmalısın?

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Dawn Huebner 
Yayınevi: Efil Yayınevi

Fiyatı belirlenmemiş. % 20 indirim
0,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) nörobiyolojik bir sorundur ve oldukça yaygındır. OKB beyin kimyasında ve işlevindeki bir takım bozulmalardan kaynaklanmaktadır. Bununla beraber tedavi edilebilir bir durumdur.

OKB’si olan çocukların birçoğu bilişsel davranışçı terapi denen bir tedavi yönteminden yarar görmektedirler.  Beyninde Takıntılar Olursa Ne Yapmalısın? adlı bu kitap çocuklar ve ailelerine OKB’nin üstesinden gelebilmek için bilişsel davranışçı teknikleri öğretmektedir.

“Beyninde takıntılar olursa ne yapmalısın?” bir terapi ile birlikte kullanılabileceği gibi tek başına da kullanılabilmektedir. çocuğunuz tedavi altında ise lütfen bu kitaptan terapistinize söz edin.

Ebeveynler, çocuğa vermeden önce bu kitabı kendileri okumalıdır. Burada anlatılan teknikleri ve ilkeleri anlayabilirseniz çocuğunuza daha etkili bir şekilde yardımcı olabilirsiniz. çocuğun bir ebeveyni ile bu kitabı okuması kitabın etkinliğini artıracaktır.

“Beyninde Takıntılar Olursa Ne Yapmalısın” adlı bu kitaptan OKB’li çocuklar ve ebeveynlerinin yanı sıra bu alanda çalışan akademisyenler, terapistler, psikiyatrlar ve psikologlar faydalanabilir ve tedavi sürecinde bu kitabı kullanabilirler.


ISBN: 9786054160211

Baskı Sayısı: 2. Basım

Basım Tarihi: Temmuz 2009
Baskı Yeri: Ankara


Sayfa Sayısı: 95

Ebat: 22x28


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz