../resim/urun/499914_B.jpg
Akademik Amaçlar İçin Türkçe Öğretimi -Kuram ve Uygulama-

Editör(ler): Burak Tüfekçioğlu
Yazar(lar): Nuretin DemirGohar SeyediEser Kocaman GürataMustafa DurmuşErsin KarademirGözde DemirelGürkan MoralıHaluk GüngörRabia Gürbüz UsMehmet Emre ÇelikAliye Nur Ercan GüvenGökçen GöçenDuygu Ak BaşoğulCansu Aksu RaffardAyşe Eda GündoğduEmrah BoyluSevgi Çalışır ZenciOlcay SaltıkHülya PilancıErdost ÖzkanAhmet BaşkanEren Can Aybek
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

42,50 % 15 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bugün üniversitelerimizin Türkçe Öğretim Merkezlerinde genel iletişim amaçlı Türkçe öğretiminden sonra öğrencilerin akademik ortamlardaki iletişimlerini kolaylaştırmak amacıyla akademik Türkçe dersleri verilmektedir. Bu derslerle birlikte araştırmacıların “akademik Türkçe” kavramına ilgisi ve bu ilgiye bağlı olarak akademik Türkçe yayınlarının sayısı artmaya başlamıştır. Ancak akademik Türkçe eğitimi, yalnızca yabancı dil olarak Türkçe öğretimi dersleriyle sınırlı değildir. Ana dilindeki eğitimlerde öğrenciler, özellikle akademik okuryazarlık becerisi kapsamında, ortaokuldan itibaren yoğun bir şekilde akademik Türkçeyle karşılaşmaktadır.

Bu çalışmada akademik Türkçe, yabancı dil olarak öğretiminde ders uygulamaları ve değerlendirmeleri bakımından, anadili eğitimi kapsamında ise akademik dilin tanımı, kapsamı ve farklı Türkçe disiplinlerle ilişkisi açısından ele alınmış, mevcut durum hakkında betimleme yapma ve gelecek çalışmalar için öneriler sunma amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda oluşturulan kitabımızın, günümüz akademik Türkçe uygulamaları hakkında bilgi vermesi, gelecek çalışmalara zemin hazırlaması açısından alan uzmanlarına ve araştırmacılara yararlı olmasını dilerim.


ISBN: 9786257228329

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 494

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Programa Uygun Türkçe Öğretim Yöntemleri

2
Dinleme Eğitimi
534 adet satıldı
24,65

3
Türkçe Ders Kitabı Çözümlemeleri

4
Türkçe Öğretimi
294 adet satıldı
39,10

5
Konuşma Eğitimi (Sözlü Anlatım)

6
Yine Yazı Yazıyoruz
266 adet satıldı
29,75

7
Okuma Eğitimi
186 adet satıldı
31,45

8
Uygulamalı Metin Bilgisi
50 adet satıldı
29,75

9
Türk Dili Dersleri (MYO için) - Cilt 1

10
Türk Dili Dersleri (MYO için) - Cilt 2