../resim/urun/499989_B.jpg
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar II

Editör(ler):
Yazar(lar): Mehmet Okutan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Öğretimin toplu bir etkinlik olarak gerçekleştirildiği yer sınıftır. Etkili bir sınıf yönetimi, sınıf ortamının amaçların gerçekleştirilmesine en iyi hizmet verebilecek şekilde düzenlenmesini, eğitsel amaçlar için gerekli kaynaklardan en üst düzeyde yararlanılmasını gerektirir. Sınıfı etkili yönetemeyen öğretmenlerin öğrencileri dersten kopar, dersi ve öğretmeni sevmez hale gelir. Öğrencilerin dersi ve öğretmeni sevmemesinin, dersten kopmasının, başarısız olmasının, öğrendiklerini günlük yaşamda uygulayamamasının temel birkaç nedeninden biri, sınıfın iyi yönetilememesidir. Öğretimin başarısızlığı, genellikle sınıf yönetiminin etkisiz oluşu ile açıklanabilir. Sınıftaki insan ve madde kaynağının iyi sevk ve idaresi olan sınıf yönetimi, öğretmenin başarılı olmasının olmazsa olmazlarındandır.
Buna karşılık sınıf yönetimi, öğretmenleri en çok korkutan bir öğretmenlik davranışı olarak değerlendirilmektedir. Başka bir ifade ile eğitim-öğretimde sınıf yönetimi, öğretmenlerin korkulu rüyası olarak değerlendirilmeye devam ediyor. Öğrencilerin hayatlarını etkileyen en önemli öge aile, daha sonra da öğretmendir. Ne var ki her öğretmen bu etkilemeyi başaramıyor. Oysa öğretimin olduğu her yerde yönetim vardır ve öğretmen, bu yönetimi, bir orkestra şefi gibi sevk ve idare etmekle yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getiremeyen öğretmen, sınıfta, öğrenciler nezdinde etkisizleşmektedir. Çünkü öğretmenler, değişen öğrenci profilinin öğretmenlerin otoritesini sarstığına inanıyorlar. Otoritenin olmadığı bir sınıf ortamında, öğretmenin, her biri ayrı bir dünya olan öğrencilerin bireysel özelliklerini ortaya çıkarması zordur. Bireyin kendini gerçekleştirmesi için bireysel özelliklerinin ortaya çıkarılması zorunludur. Bu durumun ortaya çıkmasının da etkili sınıf yönetimine bağlı olduğu aşikârdır.
Eğitimci, yönetici, öğretmen ve öğretmen adayları ile eğitimle ilgilenen herkesin bu örneklerden "hisse" çıkarabileceğine inanan yazar, bu kitabın, öğretmenlerin sınıf yönetiminde başarılarını artırmada etkili olabileceğini düşünmektedir. “Örnek olaylar” ın birinci kitabının 5. baskıyı yapmış olması, bu çalışmanın önemli bir ihtiyaca cevap verdiği anlamına gelmektedir. Elinizdeki bu kitabın da örnek olayların ikinci kitabı olarak önemli bir ihtiyaca cevap vereceğine inanılmaktadır.

ISBN: 9786257228060

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Mart 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 224

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
3320 adet satıldı
39,10

3
Eğitime Giriş
2894 adet satıldı
37,40

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Sınıf Yönetimi
738 adet satıldı
34,00

6
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

7
Sınıf Yönetimi
688 adet satıldı
35,70

8
Öğretim İlke ve Yöntemleri
618 adet satıldı
45,05

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı