../resim/eResim/628984.jpg
Söyleyecek Sözüm Var

Editör(ler):
Yazar(lar): Mehmet S. Nane
Yayınevi: Mercan Kitaplık

25,56 % 29 indirim
36,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Önsöz

Farklı mecralarda da olsa, gündeme bağlı sık yazı yazmak zordur; geçmiş / gelecek hattında bütüncül bir kavrayışla şimdiyi yorumlamak, donanım ve gelişmiş zekâ ister. Öte yandan hayatın, olguların ve olayların bunca hızlandığı, dikkatlerin dakikalar içinde dağıldığı, uyarıcı sağanağıyla tıka basa dolu zamanımızda dili doğru ve etkili kullanmak gerekir. Mehmet Semih Nane, Mersin’de son dönem kent yazarlığı çizgisinde tarihsel / düşünsel analizleri ve ülke / kent gündemine ilişkin yorumlarıyla geniş bir okur çevresine ulaştı.

Bu yazıların önemli bölümü ise gündelik akışın dışında düşünsel, kavramsal değerler üzerinden kenti, insanları, zamanın hükmünü ve bütün bir hayatı anlamaya / anlamlandırmaya çalışır; dolayısıyla kitaplaşarak kalıcı olmak zorundadır. Mersin her anlamda bütün dinamikleriyle gelişmekte, değişmektedir; kırıma uğrayanlar yanında hayata hükmeden yeni değerler, ilişki düzenleri, arzular ve inançlar bütün yapıları etkiliyor. Bu dramatik sürecin donanımlı ve gelişmiş zekâlı hemşehrilerce kayda alınması bir sosyo-kültürel gerekliliktir.

Mehmet Semih Nane, bu zor süreçte yazarak, yorumlayarak ve anlamaya çalışarak iç politikadan tarihe, uluslararası bağlamlardan tek insanın varoluş koşullarına uzanan zengin bir alanı tarıyor. İletişim imkânları açısından yepyeni mecraların belirdiği günümüzde kitap, hâlâ ve hep somut, maddî ve imgesel anlamıyla varlığını koruyor. Bu eser de dile hakim oluşu, donanımı, analitik zekâsı ve korunası değerler dünyasıyla bir kıymetli yazarı bizimle buluşturuyor; onunla mahrem sessizliğimiz içinden söyleşebilme imkânı sunuyor.Kentleşme, kentlileşme ve değişimi / dönüşümü kavramsal düzeyde anlama / anlamlandırma çabası içindeki genel okur açısından olduğu kadar, Mersinli özel okurlar açısından da güçlü bir edebiyat hazzıyla yoğrulu bu yazılar çok kıymetlidir; zamanı, mekânı ve insanı doğru konumlandırmak için zihin açıcı işaretlerle dolu bir düşünsel emek ürünüdür. Celâl Soycan


ISBN: 9786058035119

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2020
Sayfa Sayısı: 440

Ebat: 13,5x19,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Kimi Sevsem Sensin
41 adet satıldı
10,65

2
Orhan Veli Bütün Şiirler
36 adet satıldı
17,75

3
Dol Karabakır Dol Bütün Şiirleri

4
Sonrası Kalır 1
10 adet satıldı
34,08

5
Elde Var Hüzün
10 adet satıldı
9,94

6
Tutuklunun Günlüğü
5 adet satıldı
11,36

7
Bir Gün Mutlaka
4 adet satıldı
22,40

8
Gitme Kal
3 adet satıldı
18,00

9
Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor
2 adet satıldı
21,30

10
Eksik Şiir
2 adet satıldı
28,80


ETİKETLER
,