../resim/urun/501010_B.jpg
Vaka Örnekleriyle Kariyer Rehberliği ve Kariyer Psikolojik Danışması

Editör(ler): Kemal Öztemel
Yazar(lar): Özlem Ulaş KılıçZeynep Erkan AtikTansu Mutlu ÇaykuşErkan IşıkOlcay YılmazNurten Karacan ÖzdemirSelen Demirtaş ZorbazEvrim Çetinkaya YıldızBahtiyar Eraslan Çapan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

40,80 % 15 indirim
48,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bireyin kariyer gelişiminin yaşam boyu olduğu gerçeğinden yola çıkılarak hazırlanan Vaka Örnekleriyle Kariyer Rehberliği ve Kariyer Psikolojik Danışması adlı bu kitap Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans programlarında öğrenim gören aday psikolojik danışmanların kariyer psikolojik danışma alanını kavramsallaştırmalarını kolaylaştırmak; alanda çalışan psikolojik danışmanların kariyer rehberliği ve kariyer psikolojik danışması alanındaki uygulamalarını zenginleştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bu anlamda bu kitap sayesinde psikolojik danışmanların hem öğrenimleri süresince hem de çalışma dünyasında uygulamaları sırasında bireylerin kariyer gelişimleriyle ilgili gerek bireysel gerekse grupla çalışmaları yoluyla kariyer rehberliği ve psikolojik danışması anlayışını geliştirmeleri beklenmektedir.

Kuram ve kavramların vaka örnekleriyle ve diğer örneklerle açıklanmaya çalışıldığı bu kitap kariyer gelişim kuramlarının kısa bir özetiyle başlamaktadır. Sonraki bölümde kariyer psikolojik danışmasının ne olduğu, amaçları ve kariyer psikolojik danışma sürecinden söz edilmektedir. Bir sonraki bölümde ise bireyi tanıma teknikleri ve değerlendirmeden söz edilerek kariyer psikolojik danışmasında hangi ölçme araçlarının ne amaçla kullanılacağı ve nasıl değerlendirileceği açıklanmaktadır. İzleyen bölümlerde ise çocukluk, ergenlik, genç yetişkinlik, yetişkinlik ve ileri yetişkinlik dönemlerinde kariyer gelişimiyle ilgili temel kavramlara ve olası kariyer gelişim müdahalelerine odaklanılmıştır. Son bölüm ise etik konusuna ayrılmıştır.

Kitabın Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans ve lisansüstü programlarında öğrenimlerine devam eden öğrencilere, alanda çalışan psikolojik danışmanlara ve akademisyenlere yararlı olması beklenmektedir.


ISBN: 9786257228404

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2021
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 344

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz